– Każdego dnia otrzymujemy informacje o nadużyciach, które odbierają dzieciom moc. To nie tylko przemoc rówieśnicza i domowa, ale również brak dostępu do jedzenia – mówiła na antenie Radia eM Wiktoria Kinik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Z tego powodu ruszyła akcja „Dzieciństwo bez przemocy”. Jej autorzy chcą uświadamiać i uwrażliwiać społeczeństwo, pokazując, że przemoc wobec dzieci i ich złe traktowanie są bardzo bolesnym i trudnym przeżyciem, które odciska piętno zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Czy potrafimy rozpoznawać i reagować na przemoc wobec dzieci, opowiada Wiktoria Kinik z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę?
„Chcemy pokazać dzieciom, że w internecie nikt nie jest anonimowy i bezkarny. Dla nich to nie jest osobny świat, ale rzeczywistość, w której funkcjonują non stop. Tam, niestety, doświadczają hejtu czy przemocy ze strony rówieśników. To dzieje się za zamkniętymi drzwiami, bo boją się do tego przyznać – tłumaczyła Kinik”.
Dlatego tak ważne jest, by obserwować dziecko i reagować, kiedy zacznie gasnąc w oczach, zniknie apetyt i chęć do spotkań z kolegami.
...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.
Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…
Trzymamy rękę na pulsie.