Nie dotyczą one jedynie wizualnej części strony internetowej, ale jej synchronizacji z bazą danych dotyczącą parafii i duchowieństwa.
W przeddzień wspomnienia liturgicznego św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona diecezji świdnickiej, w auli kurialnej odbyła się konferencja prasowa, na której zaprezentowano przede wszystkim nowy herb diecezji.
- Ten znak, wokół którego gromadzą się wierni diecezji, to owoc pracy zespołu ekspertów, historyków i grafików, którzy zgodnie z zasadami heraldyki podjęli się przygotowania nowego herbu diecezji. Jest nam niezmiernie miło, że możemy dziś zaprezentować ten prosty, ale zarazem bardzo wymowny symbol naszej wspólnoty. Jest to również dobry moment, aby na ręce kanclerza kurii ks. Stanisława Chomiaka złożyć podziękowanie za tę pracę - wprowadzał bp Marek Mendyk.
Głos zabrał też jeden z twórców herbu, przedstawiając jego symbolikę.
- W pierwszym błękitnym polu widzimy wyraźne nawiązanie do herbu św. Jana Pawła II, który utworzył diecezję świdnicką i ustanowił jej pierwszego biskupa. W drugim polu o kolorze czerwonym ułożono skrzyżowaną zieloną palmę, a na niej złoty pastorał - atrybuty patrona diecezji - św. Stanisława ze Szczepanowa, biskupa i męczennika. W trzecim złotym polu jest czarny orzeł ze srebrną sierpową przepaską, na której widnieje krzyż. Ten wizerunek wywodzący się z rodowych herbów linii Piastów śląskich jest jednym z najstarszych wyobrażeń tego godła na Śląsku i w Polsce, a jednocześnie bezspornie kojarzy się z Dolnym Śląskiem - objaśniał dr Wacław W. Szetelnicki, historyk Śląska i współtwórca herbu (więcej: Szczegółowa symbolika herbu diecezji świdnickiej).
W czasie konferencji prasowej pokazano też nową odsłonę strony internetowej, która powstała przy współpracy kurii z grupą "Indico Plus". Jak zapewniał dr Rafał Witkowski, jest to jedna z nielicznych stron internetowych diecezji, pobierających bezpośrednio informacje z diecezjalnej bazy danych.
Zaprezentowało też inny owoc współpracy diecezji z grupą "Indico Plus", a mianowicie aplikację "Drogowskaz", dzięki której za pomocą geolokalizacji szybko można znaleźć najbliższy kościół i uzyskać informacje o celebrowanych w nim Mszach św., nabożeństwach i innych wydarzeniach danego dnia.