W Genewie, mieście Jana Kalwina, będzie miało wkrótce wydarzenie ekumeniczne o znaczeniu historycznym: 29 lutego w tamtejszej katedrze św. Piotra, po raz pierwszy od 1535 r., zostanie odprawiona katolicka Msza święta. Sprawować ją będzie rzymsko-katolicki biskup Genewy-Lozanny i Fryburga, Charles Morerod.
Katedra św. Piotra, jest główną świątynią Kościoła reformowanego w Genewie, stąd ekumeniczna gościnność wobec katolickiego biskupa ma szczególne znaczenie. Pochodzący ze Szwajcarii przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan, kard. Kurt Koch, określił zbliżające się wydarzenie w stolicy kalwinizmu jako „wielki symbol jedności chrześcijan”. W mediach Szwajcarii i Francji zwrócono uwagę, że jeszcze przed kilku laty coś takiego nie mogłoby mieć miejsca.
Wszelkie znaki związane z wyznaniem katolickim zostały w genewskiej katedrze zlikwidowane po kazaniu 8 sierpnia 1535, w którym Guillaume Farel ogłosił zasady reformacji. Później przez 23 lata kaznodzieją w katedrze św. Piotra był Jan Kalwin.