"Pandemia powoduje, że częściej sięgamy po jedzenie i tyjemy" wynika z raportu naukowców Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Prawie co trzeci badany twierdzi, że w ostatnim czasie zauważyło przyrost masy ciała.
"W związku z pandemią i związanymi z nią obostrzeniami Polacy przybrali na wadze" wynika z badań naukowców z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W ostatnim czasie wzrost masy ciała zauważyło 30% badanych. Według ekspertów główne przyczyny otyłości to ograniczenie aktywności fizycznej i kontaktów społecznych oraz podjadanie np. podczas pracy zdalnej. A czy mieszkańcy regionu jedzą więcej?
By zadbać o linię niezbędna jest zdrowia dieta i aktywność fizyczna.
Jak zadbać o linię? Radzi Aleksandra Góra, dietetyk kliniczny w jednej z bytomskich przychodni:
Warto zadbać też o odpowiednią ilość wypijanej wody, czyli od 1,5 do 2 litrów w ciągu dnia.
Według badań europejskich naukowców ponad połowa Polaków przyznaje, że z powodu problemów finansowych kupuje tańsze produkty spożywcze i w związku z tym gorzej się odżywia.
Wśród przyczyn otyłości wymienia się też podjadanie np. podczas pracy zdalnej i ograniczenie aktywności fizycznej.
Trener personalny i instruktor zajęć fitness podkreśla: by zrzucić zbędne kilogramy niezbędna jest aktywność fizyczna. Od czego zacząć?
Warto zadbać też o sen.
Czy mieszkańcy regionu są aktywni fizycznie?
Dodajmy, że w trakcie godzinnego spaceru spalamy ok. 300 kcal. To podobnie jak w trakcie przejścia na przystanek, chodzenia po biurze czy powrotu do domu.