107,6 FM

Bezdomni idą na Jasną Górę. Pomóż im się spakować

Do końca lipca trwa zbiórka darów rzeczowych organizowana przez Fundację Kapucyńską im. bł. Aniceta Koplińskiego.

Pielgrzymka bezdomnych na Jasną Górę organizowana przez braci kapucynów z ul. Miodowej i Fundację Kapucyńską im. bł. Aniceta Koplińskiego wyruszy 5 sierpnia po raz szósty. Grupa 20-30 ubogich pątników włączy się w Pieszą Pielgrzymkę Niepełnosprawnych.

- Pielgrzymka jest okazją, by przybliżyć się do Boga i do Kościoła, a także poczuć się potrzebnymi - podczas drogi wielu bezdomnych włącza się w opiekę nad osobami niepełnosprawnymi - wyjaśnia Karolina Lewczuk z Fundacji Kapucyńskiej.

Rekolekcje w drodze poprzedzone są cyklicznymi spotkaniami przygotowawczymi. Fundacja organizuje także zbiórkę darów dla ubogich pątników. - Dary, z których skompletujemy pielgrzymkowe wyprawki, napływają do nas z całej Polski. Potrzebnej jest dosłownie wszystko: buty, plecaki, namioty, kosmetyki - mówi wolontariuszka.

Dary rzeczowe: nową lub używaną odzież w dobrym stanie, plecaki, namioty, kosmetyki, bieliznę można przywieźć lub przesłać do Domu bł. Aniceta Jałmużnika Warszawy, ul. Kapucyńska 4, 00-245 Warszawa, codziennie (7 dni w tygodniu), od 8.00 do 13.00 oraz w środy, czwartki i piątki do 17.00 (lub w innych godzinach po umówieniu telefonicznym, tel. 797907148).

Na stronie www.zrzutka.pl prowadzona jest zbiórka pieniędzy. W zamian za otrzymaną pomoc, bezdomni pielgrzymi będą w drodze modlić się w intencjach darczyńców przesłanych na adres biuro@fundacja-kapucyńska.org.

- Może późno to zrozumiałem, ale szczęście człowieka jest w pomaganiu innym. W życiu dla innych. Podczas drogi na Jasną Górę proszę Boga o zdrowie i siłę, bym mógł to jak najdłużej robić - mówi Dariusz Starostka, bezdomny, który co roku pielgrzymuje na Jasną Górę w grupie z niepełnosprawnymi.

W pielgrzymce idą także wolontariusze kapucyńskiej fundacji. Dla wielu z nich to okazja, by nawiązać bliższe relacji z ich podopiecznymi.  

- W stolicy jest wiele miejsc, gdzie bezdomni mogą zjeść za darmo. Ale być może mało jest takich, gdzie czują się "u siebie”. Skutecznie można pomóc wyjść z bezdomności, kiedy zna się konkretną historię. W jej poznaniu pomaga właśnie pielgrzymka - wyjaśnia K. Lewczuk. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy