Jakie atrakcje czekają na tych, którzy przyjadą do Międzybrodzia? Poznaj program naszej imprezy.
1. Program:
Piątek 14. 06. 2019
Sobota 15. 06. 2019
2. Lokalizacja parkingów, biura zawodów, warsztatów Zero Waste i Miasteczka Biegowego.
Osoby przyjeżdżające wyłącznie na sobotę i parkujące na parkingach w rejonie ulicy Sportowej jak również osoby dojeżdżające do posesji przy ul. Sportowej proszone są o włożenie za przednią szybę białej kartki A4, co ułatwi i usprawni kierowanie ich w odpowiednie miejsce. W razie wyczerpania miejsc na oznaczonych na mapie parkingach, będziemy kierować na parkingi prywatne (właściciel pobiera opłatę w wysokości 10 zł/dzień).
UWAGA!!! Google Maps błędnie lokalizuje adres Biura Zawodów. Szkoła podstawowa, w której odbierzecie pakiety znajduje się w ścisłym centrum Międzybrodzia, przy głównym skrzyżowaniu (ul. Bielskiej i Żywieckiej) - patrz poniższa mapa.
Dla osób chętnych o godzinie 8:30 w kościele parafialnym zostanie odprawiona Msza Święta w intencji biegaczy i ich rodzin. Również warsztaty Zero Waste zostaną poprowadzone na terenie parafii - w sali multimedialnej.
Tak wyglądał start biegu:
Górski Bieg Frassatiego 2019 - startPozostałe wydarzenia odbędą się w rejonie boisk sportowych nad jeziorem.
3. Oznaczenia trasy.
Podstawowym oznaczeniem trasy jest szlak turystyczny oraz żółto-czerwona taśma ostrzegawcza. W miejscach szczególnie trudnych orientacyjnie spotkacie również pionowe tabliczki kierunkowe (formatu A4) z czarnymi strzałkami i kolorowym logo biegu umieszczonym pod strzałką, a także zielone znaki poziome (strzałki) wyrysowane na gruncie/kamieniach biodegradowalną kredą w sprayu koloru zielonego. W niektórych miejscach skrętów dodatkowo drogę będą Wam wskazywać wolontariusze w biało-szarych koszulkach biegu lub zespoły medyczne (strażacy i przeszkoleni do pierwszej pomocy członkowie Towarzystwa Gimnastycznego Sokół). Jeśli zauważysz, że taśmy zostały przewieszone, tabliczki odwrócone lub cokolwiek innego w oznaczeniu trasy Cię zaniepokoi - dzwoń na numer 664 909 239 (jest wydrukowany na numerze startowym).
4. Punkty kontrolne.
Na trasie spotkasz kilka punktów sędziowsko-kontrolnych. Nasi wolontariusze będą w nich odnotowywali Twoją obecność. Możesz zostać przez nich zapytany o numer startowy - koniecznie odpowiedz, bo nie odnotowanie obecności na punkcie skutkuje dyskwalifikacją.
5. Wyposażenie obowiązkowe.
Chociaż dystans Górskiego Biegu Frassatiego to tylko 22 km, to trasa jest wymagająca technicznie, a stosunkowo późny start (godzina 10:00) i prognozowane upały sprawiają, że szczególną uwagę będziemy zwracać na posiadane wyposażenie obowiązkowe. Wchodząc do strefy startu część z Was może spotkać kontrola wyposażenia. Brak któregokolwiek elementu wyposażenia będzie skutkowało dyskwalifikacją. Przypominamy, że na liście obowiązkowego wyposażenia znajdują się:
Zalecamy dodatkowo wyposażyć się w nakrycie głowy. Prosimy również o wypisanie na odwrocie numerów startowych wszelkich danych przydatnych w razie konieczności udzielenia pomocy medycznej (np. grupa krwi, uczulenia na leki) oraz numeru kontaktowego do osoby, z którą powinniśmy się skontaktować w razie wypadku.
6. Punkty regeneracyjne.
Na trasie będziecie mieli możliwość skorzystania z dwóch puntów regeneracyjnych. Pierwszy z nich na 8,8 km (przełęcz Przegibek) będzie wyposażony w napoje (woda, izotonik) oraz prowiant (banany, pomarańcze, drożdżówki, cukierki). Na drugim punkcie na Magurce Wilkowickiej (15 km trasy) do Waszej dyspozycji będą napoje (woda i izotonik). Wszelkie śmieci, opakowania po żelach, kubki, butelki itd. albo zabieramy ze sobą na metę, albo pozostawiamy w workach na śmieci na punktach regeneracyjnych. Wyrzucanie śmieci na trasie skutkuje dyskwalifikacją.
7. Zmiana na ostatnim odcinku trasy!!!
Z przyczyn niezależnych od organizatora, ze względów bezpieczeństwa dokonana zostanie korekta końcowego odcinka trasy. Na zbiegu z Czupla nie biegniemy do samego końca szlakiem czerwonym, ale mniej więcej w połowie zbiegu odbijamy w lewo na nieznakowaną, równoległą drogę Lasów Państwowych (będzie oznakowanie taśmami, strzałką pionową i poziomą), którą wybiegniemy w Międzybrodziu na ul. Brodek (nie jak pierwotnie informowaliśmy na ul. Szlak). Stamtąd CHODNIKIEM dobiegamy kilkadziesiąt metrów do ul. Żywieckiej, którą przecinamy zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami (ruchem kieruje tutaj policja i podporządkowujemy się do ich zaleceń) kontynuujemy bieg ulicą Strażacką w kierunku mety w rejonie boisk sportowych. Zmiana trasy zasadniczo nie zmienia dystansu i sumy przewyższeń. W czwartek udostępnimy do pobrania ślad GPX zmodyfikowanej trasy.
DO ZOBACZENIA!!!!