107,6 FM

"Top Hit" naszych kleryków, czyli Ewangelia dla młodych ciałem i duchem

W poniedziałek 1 marca klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej rozpoczęli ewangelizacyjną przygodę na platformie Spotify pomysłem "Top Hit". - Chcemy pomóc wszystkim młodym wiekiem i duchem pomóc usłyszeć Najważniejszy Głos, który jest "top hitem" od ponad 2000 lat! - podkreślają.

1 marca o świcie nasi klerycy rozpoczęli na platformie Spotify wyjątkową "top listę". Od poniedziałku do soboty można tam usłyszeć ich codzienną dawkę Bożego słowa.

- Komentarze do Ewangelii z dnia przygotowują alumni z różnych lat formacji. Dedykujemy je zwłaszcza ludziom młodym, którzy doświadczyli już w swoim życiu Boga lub nadal poszukują piękna Jego miłości. Dla tradycjonalistów rozważania będą dostępne na seminaryjnym blogu - mówią klerycy. Mają nadzieję, że platformy te staną się skutecznym medium przekazu Ewangelii. - Chcemy, aby to było słowo, które wzajemnie uszczęśliwia, umacnia, daje nadzieję, ale też staje się źródłem osobistych pytań i refleksji nad swoją wiarą i powołaniem - podkreślają.

Zaproszenie kleryków znajdziecie TUTAJ, a pierwszy odcinek - TUTAJ.

Skąd pomysł? - W ciągu dnia słyszymy tysiące dźwięków. Rozpiętość ludzkiego słuchu wynosi od 20 do 20 tys. herców, zatem jesteśmy w stanie rozróżnić ok. 400 tys. tonów - tłumaczą seminarzyści. - Czy zwracamy na nie uwagę? Trwa Wielki Post, może warto popracować nad swoją uważnością i spostrzegawczością słuchową. Zacznijmy więc od odtworzenia codziennej audioteki i uporządkowania własnej playlisty. Czy znajdzie się tam miejsce na „Top Hit”?

Klerycy podkreślają, że nie przypadkiem Bóg przemówił do nas za pomocą Słowa, które później stało się Ciałem. - Nasz Mistrz z Nazaretu swoim życiem na ziemi wielokrotnie przypominał, że „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych”, wskazując jednocześnie na Słowo jako najpiękniejszy dar umożliwiający owocną komunikację. Pojawiają się pytania do przemyślenia: jak korzystamy dzisiaj z tego daru? Czy nasze spotkania nie opierają się na komunikacji za pomocą słowa prymitywnego, jałowego? A może wokół nas słyszymy zbyt wiele słów rzucanych na wiatr? A może tylko słyszymy słowa, a nie chcemy ich usłyszeć? Niezależnie od naszych odpowiedzi na postawione pytania, Bóg daje nam kolejną szansę na zmianę, jednak to od nas zależy, jak zadbamy o codzienne słuchanie, czy słowo Chrystusa zamieszka w nas obficie z całym swym bogactwem? (por. Kol 3,16).

Jak dodają: - Niezależnie od tego, w jaki sposób docierają do nas dźwięki i słowa, bez wątpienia wpływają one nie tylko na nastrój, ale także na nasze zadowolenie z przeżytego dnia. Alumni z krakowskiego seminarium mają nadzieję, że dzięki tej inicjatywie słowo Boże będzie nabierało mocy w życiu młodych ludzi i w Jego świetle będą podejmowane ważne, życiowe decyzje.

« 1 »

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy