Wystartowała innowacyjna platforma wspierająca lokalny polski biznes - zakupyuswoich.pl. To miejsce gdzie przedsiębiorca i klient za damo mogą się ze sobą skomunikować. Celem jest ograniczenie transmisji koronawirusa.
Platforma zakupyuswoich.pl powstała dzięki współpracy sądeckich programistów i fundacji Profeto.pl. - Oddaliśmy naszą platformę do tworzenia stron parafialnych, by przekształcić ją w miejsce, gdzie bez wychodzenia z domu zrobimy zakupy w lokalnych sklepach, dobrze nam znanych, czy też u gospodarzy rolnych! Dzięki pomysłowi i wysiłkowi sądeckich programistów pod zarządem tukano.com.pl w zaledwie 5 dni udało się stworzyć narzędzie do robienia zakupów w lokalnych sklepach, które dotąd nie oferowały sprzedaży przez Internet. A wszystko to zupełnie za darmo! Chcemy w ten sposób wspierać lokalny polski biznes i promować akcję #zostanwdomu - tłumaczy ks. Michał Olszewski SCJ, dyr. profeto.pl.
Spot nr 1. promujący platformę zakupy u swoich:
Do akcji chętnie włączają się także przedsiębiorcy. - Odkąd dołączyliśmy do tej platformy, widzimy, że coraz więcej osób zaczyna z tego korzystać i bardzo rozwija nam się ta forma sprzedaży - mówi Edyta Kania, Delikatesy Centrum w Ożarowie Mazowieckim.
Od strony klienta wystarczy odwiedzić witrynę, wpisać swoją miejscowość i wybrać sklep z listy, by zrobić w nim zakupy. Jeśli jakiegoś produktu nie ma na liście, można dodać go jako „życzenie”, a sklep potwierdza artykuł, gdy go posiada. Można też dołączać produkty z galerii zdjęć.
Po stronie właścicieli sklepów, podobnie. Wchodzimy na zakupyuswoich.pl, w prawym górnym rogu klikamy „dodaj sklep” i w dwóch krokach przechodzimy rejestrację. Na pocztę przychodzi nam link do ustawienia hasła i panelu administratora. Tam uzupełniamy resztę danych firmy i listę towarów. Jeśli sklep oferuje dostawę, zaznaczamy taką możliwość oraz wypełniamy adres odbioru zakupów przez klientów.
Spot nr. 2.:
Co ważne cała platforma jest darmowa zarówno dla przedsiębiorców, właścicieli sklepów, jak i samych klientów. Za dodanie sklepu i sprzedawanie produktów nie jest pobierana żadna opłata. Twórcy, którzy stworzyli pośredniczącą platformę, nie pobierają też opłat od klientów.