Lokatorzy otrzymali dziś klucze do nowego budynku przy ul. Żywieckiej w Zabrzu. Koszt inwestycji to 3 miliony 300 tysięcy złotych. Budynek powstał dzięki miastu, wkładzie własnym lokatorów i Międzygminnemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego.
Pracownicy Zakładu Karnego w Wojkowicach, którzy przebyli zakażenie koronawirusem - oddali swoje osocze. Akcja odbyła się w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.
Fala krytyki na katowicką koncepcję Systemu Informacji Miejskiej. Tabliczki przedstawiające np. nazwy ulic są nieczytelne - twierdzi wielu architektów i projektantów. - Jesteśmy otwarci na uwagi - mówi prezydent Katowic, Marcin Krupa.
Galerie otwarte, ruszyliśmy wszyscy na zakupy. Ale czy krążenie po galeriach w poszukiwaniu świątecznych prezentów jest bezpieczne? Sklepy funkcjonują w ostrym reżimie sanitarnym, według policjantów - większość klientów stosuje się do obostrzeń.
- Pamięć o bohaterach nie może zginąć - mówił w katowickiej katedrze abp Wiktor Skworc. Metropolita katowicki przewodniczył mszy św. w 39. rocznicę pacyfikacji kopalni Wujek. W tym roku uroczystości przeniesiono do katedry Chrystusa Króla.
Śmierć górników KWK „Wujek” uczy nas odpowiedzialności… - mówił w Radiu eM Robert Ciupa, Dyrektor Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności. Dziś (16.12) mija 39 lat od pacyfikacji kopalni przez ZOMO, w wyniku czego zginęło 9 górników.
Wszyscy, którzy jesteśmy dziećmi tamtej odwagi, chylimy dziś czoła i dziękujemy, że tamta krew wytyczyła drogę do solidarności, wolności, do niepodległej Rzeczypospolitej - mówił premier Mateusz Morawiecki przed Pomnikiem Poległych Górników KWK "Wujek", w 39. rocznicą pacyfikacji kopalni.
Mistrzostwa Europy w szachach błyskawicznych odbędą się w wersji online. Gospodarzem imprezy są Katowice.
Fabryka polskich samochodów elektrycznych "Izera" zostanie wybudowana w Jaworznie. Wiadomość została ogłoszona na wspólnej konferencji ministra klimatu, spółki ElectroMobility Poland, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i lokalnych samorządowców.
Umowa społeczna regulująca ścieżkę odchodzenia od węgla ma być podpisana w lutym, a w marcu wprowadzona w życie. Tego chce Ministerstwo Aktywów Państwowych. A co na to związkowcy? Dziś [15.12.2020] mówią, że przeanalizują dokument dogłębnie, ale nie ma zgody na szybsze odchodzenie od węgla.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07