Sytuacja chrześcijan w Afganistanie była dramatyczna jeszcze przed zwycięstwem talibów. Teraz jest gorzej.
W Afganistanie nie ma już ani jednego kapłana i żadnej siostry zakonnej.
Kongresy eucharystyczne są nie tylko „wydarzeniem”. Są uzdrawiającym dotknięciem.
O ewangelizacji w dużych miastach, modlitwie w metrze i jedzeniu z ręki Boga mówi o. Remigiusz Recław SJ.
Tragedia rozegrała się 15 lat temu, 14 lipca 2006 roku na basenie w Padenghe sul Garda we Włoszech. Ośmioletnia Lucia, zassana przez niezabezpieczoną pompę wymiany wody, została uwięziona pod powierzchnią. Dla rodziny Pii rozpoczęło się zupełnie nowe życie. Ta śmierć spowodowała lawinę dobra.
– Nieleczona depresja często prowadzi do myśli samobójczych. Aż 25 proc. osób chorych odbiera sobie życie – mówi prof. Irena Krupka-Matuszczyk.
W centrum dramatu znajdują się migranci, którymi cynicznie zagrał Aleksander Łukaszenka. Ale w tym samym czasie naszą granicę z Białorusią próbują nielegalnie przekroczyć setki innych migrantów.
"Znaczenie ma jak stawiasz czoła wyzwaniom, jak wykorzystujemy naszą kreatywność? To smak życia i najlepszy egzamin" - mówi br. Peter Tabichi, laureat Global Teacher Prize 2019. Spotykamy się we wsi Pwani, godzinę drogi od Nakuru w centralnej Kenii. W tamtejszej szkole Keriko, uczy przedmiotów ścisłych.
Dotarliśmy do 18-letniej Karoliny Gawrych, cudownie uzdrowionej za wstawiennictwem matki Czackiej. Historię dziewczyny przeczytasz w kolejnym „Gościu Niedzielnym” – w wydaniu na 12 września. Oprócz tekstu publikujemy też unikatowe zdjęcia.
Stan zdrowia, sytuacja w Afganistanie i problem migrantów, a także reforma Kurii Rzymskiej to niektóre z kwestii poruszonych przez Ojca Świętego w ekskluzywnym wywiadzie udzielonym Carlosowi Herrerze z hiszpańskiego radia Cope. Został on wyemitowany dzisiaj rano.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07