107,6 FM

8 tysięcy Biblii dla więźniów

Pierwsze egzemplarze dostarczono symbolicznie do więzienia w Paliano. Biblie zostaną rozdane w 100 zakładach penitencjarnych we Włoszech.

Arcybiskup Giuseppe Baturi, arcybiskup Cagliari i sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Włoch, powiedział, że ma to być „znak braterstwa i nadziei”. Egzemplarze Pisma Świętego trafią do więzień zaangażowanych w formację duchową i katechezę.

Połączona z liturgią słowa symboliczna dostawa pierwszych Biblii odbyła się dziś w więzieniu w Paliano w prowincji Frosinone.

„Inicjatywa przewiduje współpracę Generalnego Inspektoratu Kapelanów Więziennych i Stowarzyszenia »Prison Fellowship Italia«, powstałego w 2009 r. w ramach Odnowy w Duchu Świętym na rzecz integralnego wsparcia więźniów i ewangelizacji w zakładach penitencjarnych” – tłumaczy „Avvenire”, największy włoski dziennik katolicki. Egzemplarze Pisma Świętego przekażą więźniom kapelani i wolontariusze stowarzyszenia.

„Wkraczanie na te ludzkie peryferie to dla nas akt wiary: Jezus się identyfikuje, nie przestaje się identyfikować z tymi, którzy chcieliby być odwiedzani. Dla nas ta wizyta oznacza bycie obecnym, przynosząc największy skarb, jaki posiadamy – słowo Boga – jako znak nowego braterstwa i zapewnienia, że od tego momentu można rozpocząć na nowo życie osobiste i społeczne” – tłumaczył apb Baturi.

Sekretarz generalny KEW podkreślił, że to nie przypadek, iż ten gest ma miejsce w przeddzień Wielkiejnocy, bo nadzieja polega na tym, że „życie może się odrodzić tam, gdzie zadomowiły się kłopoty lub rozpacz”. A „Wielkanoc oznacza, że można mieć nadzieję na życie nawet w tych miejscach, które mówią o śmierci lub umartwieniu. Wierzymy w Chrystusa, który uwalnia nas od wszelkich kajdan we wszystkich kontekstach; każdy człowiek ma prawo otrzymać tę obietnicę” – dodał.

Ksiądz Raffaele Grimaldi, generalny inspektor kapelanów więziennych we Włoszech, dodał, że „Biblia jest narzędziem, które posłuży do duchowego odrodzenia więźniów, aby mogli odzyskać swoje życie. Słowo Boże pomaga uświadomić sobie wyrządzone zło i odkryć potencjał każdej z osób”.

„Dzięki Biblii więźniowie mogą wejść w tajemnicę zbawienia, która dotyczy ich i ich rodzin – poznanie Jezusa, jedynego Zbawiciela, pomaga im myśleć o sobie i innych w nowy sposób. Eksperymentujemy z programem edukacyjnym »Podróż więźnia«, który wykorzystuje za wzór postać Jezusa w ciemnicy, opisaną na kartach Ewangelii Marka” – tłumaczyła Marcella Clara Reni, przewodnicząca Prison Fellowship Italia, dziękując KEW za „ten bardzo ważny dar”.

« 1 »

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy