Czy drażnią Państwa błędy językowe? Rażące wpadki ortograficzne, zniekształcone związki frazeologiczne, niepoprawna odmiana, zaniedbana interpunkcja?
A może sami macie wątpliwości, czy pismo, które wysyłacie, nie oburzy odbiorcy niezręcznymi sformułowaniami czy nawet błędami? Dla lubiących wytykać błędy i dla tych, którzy chcą ich unikać, dla pasjonatów historii, także tej ukrytej w słowach, i dla śledzących językowe nowinki, dla tych, którzy nie rozumieją, co mówi młodzież, i dla tych którzy chcą wiedzieć, o czym mówią seniorzy! Dla wszystkich zainteresowanych językiem polskim prowadzimy „Radiową Poradnię Językową"! Zapraszają Dominika Szczawińska i dr hab. Katarzyna Wyrwas.
W Poradni Językowej [29.04.19 ] sprawdzamy czy to prawda, że słowo fajny pochodzi od angielskiego funny? Czy fajny może być używane na gruncie bardziej oficjalnym?
Czy to prawda, że słowo fajny pochodzi od angielskiego funny?A może sami macie wątpliwości, czy pismo, które wysyłacie, nie oburzy odbiorcy niezręcznymi sformułowaniami czy nawet błędami? Dla lubiących wytykać błędy i dla tych, którzy chcą ich unikać, dla pasjonatów historii, także tej ukrytej w słowach, i dla śledzących językowe nowinki, dla tych, którzy nie rozumieją, co mówi młodzież, i dla tych którzy chcą wiedzieć, o czym mówią seniorzy! Dla wszystkich zainteresowanych językiem polskim prowadzimy „Radiową Poradnię Językową"! Od poniedziałku do czwartku o 11.40 zaprasza Dominika Szczawińska.