Sprowadzono ją z myślą o wsparciu wyjeżdżających na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.
Fundacja "Młodzi Radom" sprowadziła 2 tony kawy z Panamy od rodziny Suarezów, w której tradycja jej uprawy sięga ponad 100 lat.
- Sprzedajemy ją w całej Polsce: do różnych parafii, kurii, firm. Dochód przeznaczony jest na nasz wyjazd na ŚDM. Naszą kawę warto kupić, bo plantację prowadzi rodzina, która jest blisko Boga. Kawa jest przepyszna, młodzi się angażują, działają, chcą jak najwięcej sprzedać - mówi Aleksandra Błach z Fundacji "Młodzi Radom".
Młodzi promują akcję podczas różnych parafialnych spotkań i koncertów. Byli też w Wyższym Seminarium Duchownym podczas dni formacji duszpasterskiej księży.
Kawę kupił od nich m.in. ks. Konrad Wójcik, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia. - Chciałem wspomóc to piękne dzieło, jakim są Światowe Dni Młodzieży. Wiem, że są one bardzo ważne dla młodych ludzi. Chcą uczestniczyć w takich spotkaniach. Wyjazd wiąże się z kosztami, więc jakakolwiek forma pomocy jest potrzebna. A kupując dobrą kawę, i dla siebie można zrobić coś miłego. Jednak to jest przede wszystkim dla młodych ludzi, by doświadczyli pięknego spotkania w swoim gronie i spotkania z Panem Jezusem - powiedział ks. Wójcik.
Z diecezji radomskiej na Światowe Dni Młodzieży do Panamy wybiera się 81 osób. Każdego 22. dnia miesiąca spotykają się w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu, by omówić sprawy organizacyjne i wspólnie się pomodlić. Czytają też o Panamie, poznają jej kulturę i uczą się hiszpańskich słówek, bo dowiedzieli się, że w Ameryce Środkowej można porozumieć się w zasadzie tylko po hiszpańsku.
Ola tylko raz była na ŚDM - w Krakowie. - Wtedy powiedziałam sobie, że to jest moje pierwsze, ale na pewno nieostatnie spotkanie. Bardzo się cieszę, że teraz lecę do Panamy. W Krakowie spodobało mi się przede wszystkim to, że jest tak wiele młodych ludzi, którzy nie wstydzą się Jezusa, którzy - śpiewając i tańcząc - wielbią Go i nie tworzą dystansu wobec siebie - wyjaśnia.
Kawę można kupić w siedzibie Duszpasterstwa Akademickiego przy ul. Górniczej 2 w Radomiu. Należy zgłosić się do ks. Mariusza Wilka. Wszelkich informacji udziela A. Błach - e-mail: aleks.blach@gmail.com.