Trudno uwierzyć, że ta historia wydarzyła się w II połowie XX w., w samym środku integrującej się Europy. W latach 1963–1982 francuska administracja wyspy Reunion odebrała rodzicom ponad 2 tys. dzieci i wysłała je do Francji. Bez biletu powrotnego. Dziś ofiary tego „eksperymentu asymilacyjnego” żądają sprawiedliwości.
Jaka była Agnieszka Osiecka, której życie stało się tematem telewizyjnego serialu? I co z tego wynika.
Uczniowie z Włoszczowej znaleźli swoje Westerplatte. Dla nich obrona krzyża była doświadczeniem pokoleniowym.
„Żyć w prostocie – to najlepsze ze wszystkiego. Nie smucić się, być zadowolonym ze wszystkiego” – mawiał jeden z ojców pustyni. To, co okrzyknięto nową modą, stylem życia i kolejną rewelacyjną receptą na zdrowie, jest od wieków zakorzenione w tradycji Kościoła.
O posłudze osobom zakażonym koronawirusem opowiada o. Maciej Ziębiec CSsR, kapelan Szpitala Narodowego.
Czy asceza zaczyna być modna? Czy jest to raczej efekt „przejedzenia” zachodnich obżarciuchów? I co ma na ten temat do powiedzenia nasza wiara?
Ujawniono sprawców ataku nowiczokiem na Aleksieja Nawalnego oraz przebieg tej akcji. Okoliczności odkrycia prawdy są kompromitujące dla rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.
Myśl wyrachowana: Jeśli katolik wie lepiej niż Kościół, to prawdopodobnie jest Bogiem.
Jeżeli utrzyma się tendencja, że będziemy mieli mniej zakażeń lub tyle samo, na pewno nie więcej, to zaczniemy proponować rozluźnienie rygorów - powiedział w środę główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Jesteśmy tuż przed rozwiązaniem problemu - przekonywał.
"Kościół jest jedyną instytucją w Polsce, która myśli całościowo o ochronie dzieci i młodzieży" - powiedział koordynator Konferencji Episkopatu Polski ds. ochrony dzieci i młodzieży i dyrektor Centrum Ochrony Dziecka jezuita o. Adam Żak.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07