Bejrut potrzebuje naszej pomocy! - apeluje Caritas Polska. Organizacja zaraz po eksplozji w libańskim porcie rozpoczęła działania pomocowe. W wyniku tragedii zginęło około 150 osób. Kilka tysięcy jest rannych, a dziesiątki tysięcy pozostało bez dachu nad głową. Marianna Chlebowska z Caritas Polska opowiada, czego teraz potrzebują Libańczycy i jak możemy się w tę pomoc włączyć.
Co robi misjonarz na urlopie? Odpoczywa, ale i się modli. O swoim roku sabatycznym opowiada ks. Rafał Lar. Dowiadujemy się też o tym, co dzieje się w parafii św. Abrahama w Szczucińsku, w Kazachstanie.
Czy istnieje szkoła dla misjonarzy? Tak, to Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie. O tym, jak ono funkcjonuje w dobie pandemii koronawirusa i czego uczy na co dzień - opowiada w magazynie misyjnym dyrektor Centrum, ks. Jan Fecko. Mówi też o tym, jak można zostać misjonarzem.
Był w grupie pierwszych kapłanów wysłanych do Czech po upadku komunizmu w Polsce. Na Morawach spędził blisko 20 lat. Jest przekonany o tym, że głosić ewangelię trzeba i słowem, i czynem. W magazynie misyjnym o swojej misji w Republice Czeskiej opowiada o. Piotr Koloch, Misjonarz Oblat Maryi Niepokalanej.
Ewa Korbut na misje do Kenii poleciała chwilę przed wybuchem pandemii. Teraz czeka na otwarcie granic i przyjaciół, z którymi ma prowadzić rekolekcje oazowe. W międzyczasie zajmuje się rozweselaniem dzieci z miejscowego sierocińca i malowaniem ewangelizacyjnego muralu.
Od lat organizują rekolekcje oazowe... w Afryce! Latają m. in. do Kenii i Tanzanii, by świadczyć o Bogu. Mowa o członkach Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie. Alicja Wita i Judyta Sowa w magazynie misyjnym opowiadają, jak przygotowują się do wyjazdu w czasie pandemii.
Miał przeżywać rekolekcje, przez koronawirusa utknął w Polsce. Ks. Zenon Bonecki, misjonarz archidiecezji katowickiej, od 10 lat pracuje w Zambii. W magazynie misyjnym opowiada m. in. o tym, jak metoda Światło-Życie pomaga mu w pracy duszpasterskiej.
Powstała jako wsparcie medyczne dla polskich misjonarzy rozsianych po całym świecie. Mowa o poznańskiej Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris missio". O akcjach, które przynoszą widoczne efekty i 19 tysiącach wysłanych paczek opowiada prezes fundacji, Justyna Janiec-Palczewska.
3 czerwca Kościół katolicki czci ugandyjskich męczenników, świętych Karola Lwangę i Towarzyszy. Byli dworzanami króla Mwangi II, który wydał wyrok na 45 chrześcijan - ci zginęli w Namugongo 3 czerwca 1886 r. W magazynie misyjnym przenosimy się do Munyonyo nad Jeziorem Wiktorii, gdzie obecnie znajduje się sanktuarium męczenników prowadzone przez franciszkanów konwentualnych z Prowincji Krakowskiej.
Jego powołanie misyjne zaczęło się od czytania książek przygodowych Karola Maya. Tak o sobie mówi ks. Jarosław Dziedzic. Misjonarz już ponad 6 lat pracuje w Boliwii. Pandemia koronawirusa zatrzymała go Polsce na trochę dłużej.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07