Czy muzyka zbliża do Boga? Czy ten kto śpiewa dwa razy się modli? Czy uwielbienia można się nauczyć? Między innymi na te pytania odpowiadają Gabi Gąsior i Wojtek Gąsior prowadzący w Katowicach Szkółkę TGD, a także Magda Anioł i Adam Szewczyk.
Wiktorię Mrugacz znalazłam w sieci. Jej posty zatrzymywały moją uwagę na dłużej niż inne wpisy. Zadziorność i dojrzałość, wiara i uśmiech. W programie Credo przejście z wirtualnej znajomości do realu.
Dr teologii Magdalena Jóźwik o tym, co zależy od nas a na co musimy poczekać - czyli jak się nawracać?
Z Judytą Syrek - dziennikarką, autorką książek i programów telewizyjnych rozmawiamy o ambicjach, planach i postanowieniach poprawy, które nie zawsze wychodzą nam na dobre. Co robić i gdzie szukać pomocy, by nasze życie faktycznie stawało się lepsze?
Grzegorz Polakiewicz - świecki konsekrowany, wędrowny ewangelizator i rekolekcjonista - opowiada o swoich spotkaniach z papieżami - Janem Pawłem II, Benedyktem XVI i Franciszkiem oraz o ich wpływie na jego życiowe wybory.
- Czy do Jezusa dotrzemy przez bożonarodzeniowe zwyczaje? Rozmowa z ojcem Alanem Ruskim, proboszczem w panewnickiej bazylice, gdzie znajduje się jedna z największych europejskich stajenek oraz z ojcem Archaniołem Borkiem.
Dziennikarze portalu gosc.pl przekonują, że znamy Tego, na którego czekamy. Opowiadają o konkretnych wydarzeniach w życiu, kiedy doświadczyli Bożej opieki, dobroci, działania.
Co zrobić, gdy słyszy się diagnozę: złośliwy nowotwór tarczycy? Znakomita wokalistka jazzowa w szczerej rozmowie o chorobie, zaufaniu, wdzięczności i dbaniu o zdrowie.
Z redaktorem Jackiem Dziedziną oraz ks. prof. Witoldem Kaweckim rozmawiamy o religijnym analfabetyzmie, ewangelizacji i sztuce mówiącej o Bogu.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07