Obiekt jest przystosowany do rozgrywek krajowych i międzynarodowych, nawet o randze mistrzostw świata.
Rozpoczęta w 2019 r. budowa nowego lodowiska przy ul. Pułaskiego 71, w miejscu dawnej "Stodoły", to - jak podkreślają władze miasta - najważniejsza w XXI wieku inwestycja sportowa zrealizowana w Bytomiu.
Zaplecze hali to 11 szatni z węzłami sanitarnymi gotowych pomieścić 358 zawodników, widownia mieszcząca 1400 widzów, wypożyczalnia łyżew wraz ze szlifiernią oraz szafki dla uczestników ślizgawek.
Ponadto w obiekcie znajduje się również: strefa VIP, punkt gastronomiczny, lokale administracyjne, sala konferencyjna oraz sauna, pomieszczenie odnowy biologicznej, siłownia i sala gimnastyczna.
Obiekt spełnia wymogi Polskiego Związku Hokeja na Lodzie związane z transmisją meczów hokejowych dzięki usytuowaniu stanowisk kamer i komentatorów telewizyjnych oraz pomieszczeń dla spikerów i dziennikarzy prasowych.
Bytom wraca do gry! Zakończyła się budowa Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów w Bytomiu.- Lodowisko, z którego nie można korzystać zimą? Tak jeszcze w 2018 r. było w Bytomiu. W grudniu 2018 r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Bytomiu zakazał korzystania z lodowiska w czasie opadów śniegu. Powodem był fatalny stan techniczny dachu. Wtedy podjęliśmy decyzję o budowie nowoczesnego lodowiska, które będzie spełniało najwyższe standardy - mówi prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.
Parametry Lodowiska im. Braci Nikodemowiczów umożliwiają obsługę każdej krajowej, ale także i międzynarodowej imprezy. – Obiekt dzięki zastosowaniu nowatorskich rozwiązań jest w pełni przystosowany do rozgrywek krajowych i międzynarodowych, nawet o randze mistrzostw świata - podkreśla Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia. - Z pewnością lodowisko będzie służyło nie tylko mieszkańcom, ale również wszystkim drużynom hokejowym Polonii Bytom, które będą tutaj rozgrywać swoje mecze w zbliżającym się sezonie - dodaje.
Przy budowie hali zużyto 1560 m3 mieszanki betonowej, prawie 200 ton stali, 270 m3 drewna do konstrukcji dachu oraz ponad 3 tys. m kw. płyt warstwowych na elewację hali. Ponadto wykorzystano 4,2 tys. m kw. pustaków, wywieziono 3,6 tys. ton gruzu oraz około 12 tys. gruntu z wykopów i rozbiórek.
Hala ma długość prawie
Obiekt kosztował około 42 mln zł, z czego aż 15 mln to dofinansowanie z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Nowoczesne lodowisko zostanie oddane do dyspozycji mieszkańców 1 czerwca, cztery miesiące przed planowanym terminem. Rezerwacji terminu na zwiedzanie hali można dokonać TUTAJ.