Na jego pogrzebie prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski powiedział, że "był jak Wyspiański". Z okazji mijającej dziś rocznicy śmierci malarza i teologa będą przypominane jego postać i dzieło.
W 7 numerze Gościa Niedzielnego napisał o nim Szymon Babuchowski w tekście "Na początku była ikona".. Przypomną go także Muzeum Ikon w Warszawie i Centrum Sztuki Sakralnej im. Jerzego Nowosielskiego, działające przy krakowskiej parafii prawosławnej.
21 lutego o godz. 17 w krakowskiej parafii prawosławnej odbędzie się wieczór pamięci, transmitowany na profilu FB Muzeum Ikon w Warszawie. - Rozpocznie go modlitwa za śp. Jerzego Nowosielskiego, po której zabrzmi dawna muzyka cerkiewna w wykonaniu męskiego zespołu "Katapetasma" pod dyrekcją Łukasza Hajduczeni oraz wykład Witalego Michalczuka pt. "Ikonostas - synteza sztuki w liturgii - tradycja prawosławna i twórczość Jerzego Nowosielskiego" - poinformował ks. Jarosław Antosiuk, proboszcz parafii prawosławnej w Krakowie.
Wykład będzie wprowadzeniem do konferencji "Ikonostas w liturgii prawosławnej i twórczości J. Nowosielskiego", zorganizowanej przez Muzeum Ikon. Ks. Henryk Paprocki będzie mówił o teologicznej i liturgicznej genezie ikonostasu, bp Michał Janocha o tradycji ikonostasów w sztuce dawnej Rzeczpospolitej, Krystyna Czerni z Krakowa, autorka książek o Nowosielskim, o nowych odkryciach dzieł sakralnych Nowosielskiego, Irina Tatarowa - o wizji ikonostasu w myśli Pawła Floreńskiego i Nowosielskiego, zaś Łukasz Hajduczenia o ikonostasie w muzycznej akcji liturgii.
Z powodów epidemicznych organizatorzy udostępnią w poniedziałek 22 lutego nagrane wystąpienia konferencyjne w internecie, na profilu Muzeum Ikon w serwisie Facebook.
Ikonę "Przemienienie Pańskie" Nowosielski namalował w latach 1995-1999 na ścianie refektarza cerkwi prawosławnej przy ul. Szpitalnej w Krakowie. Grzegorz Kozakiewicz