Jestem bardzo stabilnym geniuszem

dodane 06.01.2018 15:50

PAP |

W reakcji na publikację krytycznej książki o pierwszym roku jego prezydentury Donald Trump odrzucił w sobotę twierdzenia, kwestionujące jego zdolność do sprawowania urzędu, nazywając siebie "bardzo stabilnym geniuszem" - informuje agencja Reutera.

Jestem bardzo stabilnym geniuszem   PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS Donald Trump

"Właściwie przez całe moje życie moimi dwiema największymi zaletami są psychiczna stabilność i bycie bardzo bystrym" - napisał na Twitterze amerykański prezydent.

"Przeszedłem drogę od biznesmena z WIELKIMI sukcesami, do największej gwiazdy telewizyjnej, do prezydenta Stanów Zjednoczonych (przy pierwszej próbie)" - czytamy w tweetach Trumpa.

Kończąc sekwencję tweetów, Trump oświadczył, że "sądzi, że można to uznać nie (tylko) za bystrość, ale za geniusz... i to nawet za bardzo stabilny geniusz!".

Opublikowana w piątek książka Michaela Wolffa "Fire and Fury: Inside the Trump White House" wywołała w Waszyngtonie polityczną burzę. Opisuje chaos w Białym Domu, prezydenta, który nie był dobrze przygotowany do objęcia władzy, doradców z lekceważeniem mówiących o umiejętnościach Trumpa.

Zdaniem prezydenta jest ona "pełna kłamstw, przekręcania (faktów) oraz źródeł, które nie istnieją". Prawnicy Trumpa grozili autorowi krokami prawnymi, podjęli też próbę wstrzymania publikacji.

W sobotnim wywiadzie dla radia BBC Wolff powiedział, że jego książka pokazuje, iż Trumpa nie może sprawować funkcji prezydenta. W piątek autor książki podkreślił, że pracując nad nią, rozmawiał z Trumpem. "Nie wiem, czy zdawał sobie sprawę, że był to wywiad, czy nie, ale z pewnością nie była to (rozmowa) +off the record+" - powiedział.

W czwartek Trump na Twitterze zapewnił, że nigdy nie prowadził z Wolffem rozmowy na potrzeby jego książki.

W książce cytowany jest obszernie b. doradca strategiczny Białego Domu Steve Bannon, który przedstawia Trumpa jako "umysłowo niezdolnego" do panowania nad Białym Domem i jego personelem. W piątek wieczorem na Twitterze Trump napisał, że Wolff "jest absolutnym nieudacznikiem, który wymyślił historyjki, żeby sprzedać tę bardzo nudną i kłamliwą książkę". Wolff wykorzystał "Niechluja Steve'a Bannona, który płakał, gdy został zwolniony i błagał o pracę" - zauważył prezydent USA. 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POLITYKA, PREZYDENT, TRUMP, USA

Przeczytaj komentarze | 9 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Kim Ty jesteś Gościu? 07.08.2016 16:23
Niezalogowany użytkownik

Wiedzącym inaczej? Krętaczem ? Czy gościem nie potrafiącym, mimo dobrych intencji, patrzeć uważnie na świat i wyrażać się starannie? Przecież Tobie trzeba co rusz wyjaśniać coś, co było już w realu nieraz wyjaśnione i prostować wiele Twoich niechlujnych lub kłamliwych wpisów.

Np. o tym, że wpłynęło kilkadziesiąt zawiadomień do prokuratury na działania rządu PO-​PSL - Ty nic nie wiesz i "Gdzie zawiadamienia do prokuratur?" zapytujesz jak Filip z konopi (gość 05.08.2016 10:38 pod tekstem "Będzie nowa propozycja PiS ws. TK").

Za to "wiesz" żę Twoja niePOkalana partia wszystko co robiła to tylko dla ludu, bo Ci się majaczy że przez "7 lat zadnej podwyzki nie uchwalila dla siebie a wszystkie jakie byly byly dla spoleczenstwa" ( Gość 06.08.2016 16:58 pod tekstem "Chcą ograniczenia przywilejów sędziów TK") i znów Ci trzeba linki podsyłać, że jednak "troszkę" grosza dla siebie Twoja Najczystsza partia uszczknęła .

Platforma skok na dwa miejsca w TK w czerwcu 2015 zrobiła niezgodnie z konstytucją, ale Tobie wychodzi że "zgodnie z prawem" (Gość 06.08.2016 16:49 pod tekstem jw.) i znowu Ci trzeba linkami udowadniać to co sam Trybunał już osiem miesięcy temu potwierdził i powinieneś o tym doskonale wiedzieć. Ja do Ciebie z linkiem a Ty nie jestes w stanie zrewanżować się podaniem źródła na poparcie swojej tezy. I tak w koło Wojtek, można Ci wytykać w nieskończońość niewiedzę, krętactwo lub kłamstwo.

Plusów: 0 Gość 07.08.2016 09:22
Niezalogowany użytkownik napisze w ten sposob.Sprawa pedofila z Tylawy.FOZZ,Ksiazka Prasa Ruch ,Kaczynscy Kryze,Jasinski i stan wojenny.Wystarczy ta historie przesledzic z roznych zrodel bo sa skrajnie stronnicze a zobaczysz prawde.Oczywiscie,ze bylem w Solidarnosci i pamietam stan wojenny i pamietam kto wtedy kim byl.Pamietam rowniez jak Walesa chcial rozdac majatek narodowy wszystkim Polakom i co sie wtedy stalo,komu to nie pasowalo ,kto wtedy go za to atakowal i pluje na niego do dzis...
Plusów: 0 spoko 06.08.2016 11:14
Niezalogowany użytkownik

Daj spokój Gościu z tym stafirowaniem się w necie na kombatanta, bo jakbyś chciał się uwiarygodnić, to byś choć imię, nazwisko i województwo podał.
I nie kwękaj o przestępcy Kryże, bo inni sędziowie już w wolnej Polsce  umarzali sprawy albo uniewinniali lub dawali symboliczne wyroki komunistycznym mordercom (!!!) .
Jeśli nawet Kryże umorzył śledztwo (podaj link?) w sprawie "domniemanych nieprawidłowości przy przejęciu w latach 90. kilku budynków przez Fundację Prasową Solidarności, w tym przy ul. Nowogrodzkiej z siedzibą PiS" (http://www.rp.pl/artykul/437907-Sledztwo-ws--siedziby-PiS-umorzone-.html#ap-2), to za panowania PO w 2010 roku, więc ministrem został chyba w nagrodę od Platformy która przez 8 lat rządów robiła co mogła żeby z połowę pisowców pozamykać.
A jakżesz to Piotrowicz "zablokował" sprawę przeciw księdzu pedofilowi (źrodło)?

Plusów: 2 Gość 05.08.2016 19:04
Niezalogowany użytkownik Kryze zapytany dlaczego skazywal nas w stanie wojennym odpowiedzial,ze robil to aby ...wyroki nizsze nam dac bo inni napewno dawaliby wyzsze."Ciemnemu ludowi" moze to odpowiada a po mojemu powinien nas uniewinniac bo wg.prawa bylismy niewinni a wiec Kryze to komunistyczny przestepca bo inni uniewinniali.I nie jest tajemnica za co ministrem zostal bo szlo o umorzenie rozkradzionych majatkow RSW Ksiazka Prasa Ruch. Natomiast Piotrowicz to rowniez skandal.Zeby zablokowac sprawe przeciwko ksiedzu pedofolowi wkladajacego dzieciom rece do majtek twierdzac,ze jest ...on "bioenergoterapeta" to nawet diabel na taki pomysl by nie wpadl...A wiesz dlaczego teraz ministrem zostal?

wszystkie komentarze >