Oświadczenie rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ws. ks. Piotra Glasa

dodane 12.12.2017 13:53

BP KEP |

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik wydał dziś oświadczenie ws. ks. Piotra Glasa, obecnie duszpasterza w Diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii.

Oświadczenie rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ws. ks. Piotra Glasa   Henryk Przondziono /Foto Gość

Oświadczenie

Informacja jakoby Episkopat Polski zajął stanowisko ws. ks. Piotra Glasa jest nieprawdziwa.

W związku z napływającymi pytaniami o ks. Piotra Glasa, na prośbę Rady Stałej KEP, bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w dn. 1 grudnia 2017 r. przesłał księżom biskupom pismo ks. prał. Stefana Wylężka, który jest rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Ks. prał. Stefan Wylężek przytacza w piśmie różne opinie nt. działalności ks. Piotra Glasa, zaznaczając, że obecna praca duszpasterska ks. Glasa w Diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii nie podlega jego ocenie, ponieważ – pracując w parafii angielskiej – jest on księdzem należącym do tej diecezji.

Trzeba podkreślić, iż bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w swoim piśmie skierowanym do biskupów w żaden sposób nie zajmował stanowiska ws. działalności ks. Piotra Glasa.

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 12 grudnia 2017 r.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 88 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 + 20.12.2017 03:16
Niezalogowany użytkownik "Amor omnia vincit !
Adveniat regnum Tuum !

Ps. http://malydziennik.pl/jakiego-jezyka-boi-sie-diabel-egzorcysci-nie-maja-watpliwosci,9358.html. Skoncentrujmy sie juz na prawdziwym Gosciu Niedzielnym...
Plusów: 3 SZOPKA 18.12.2017 23:45
Niezalogowany użytkownik A o co chodzi? CZEMU BYLY EGZORCYSTA NIE POWINIEN PROWADZIC REKOLEKCJI W POLSCE?? SKORO EGZORCYZMOW NA NICH NIE PRZEPROWADZA? I CZEMU JAKS DIECEZJA BEZ WIEDZY EPISKOPATU PODAJE DO WIADOMOSCI TAKIE INFO? I SKAD DEON.PL TAK SZYBKO SIE O TYM DOWIEDZIAL I CZEMU ZACZAL TO ODRAZU ROZPOWSZECHNIAC? NIE ROZUMIEM CZEMU RODACY I DUCHOWNI ROBIA SOBIE TAKIE KUKU.... PRZEPROSMY SIE I ZAJMIJMY SIE PRAWDZIWA SZOPKA.. SZOPKA JEUSA !
Plusów: 9 Gość Marek 17.12.2017 12:51
Niezalogowany użytkownik Do (prawie) wszystkich: nie macie racji. Każdy, kto wypowiada oceny wymienionych wyżej osób, kapłanów czy świeckich, jest w niebezpieczeństwie błędu. Nikt z nas nie wie, na jakim etapie drogi jest każdy z tych ludzi. Nie znamy ich duszy, nie wiemy, czy kroczą Bożą drogą, czy oddalają się od Niego. Jeżeli są jakieś dobre owoce ich działania - dziękować Panu Bogu, owszem, dodać otuchy tym ludziom. Ale ani zbytnie gloryfikowanie ani potępianie nie jest uprawnione - po prostu nie mamy wglądu w ludzką duszę. Kościół, nawet gdy potępiał jakieś poglądy czy książki, nie potępiał wprost ich autora jako człowieka. Miał i ma prawo potępić jakieś poglądy czy praktyki, jako obiektywnie złe. Z drugiej strony, Pan Bóg działa w naszych duszach w konkretnych sytuacjach życia i może się zdarzyć, że dotknie człowieka na dnie jego upadku, np. gdy leży pijany i na krawędzi śmierci. To nie znaczy, ze każdy powinien stać się alkoholikiem, by móc się nawrócić. Byłem kiedyś w odnowie, kilka lat i widzę ogromne szkody na duszy, z których długo się wciąż leczę, ale też jestem świadomy dobra z tego okresu, które zawdzięczam Panu Bogu i Matce Bożej, np. pewne lektury (św. Augustyn), trwanie w pobożności maryjnej, pielgrzymki czy modlitwy.
Plusów: 4 Gość 16.12.2017 17:04
Niezalogowany użytkownik Nie.

wszystkie komentarze >