Oświadczenie rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ws. ks. Piotra Glasa

dodane 12.12.2017 13:53

BP KEP |

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Paweł Rytel-Andrianik wydał dziś oświadczenie ws. ks. Piotra Glasa, obecnie duszpasterza w Diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii.

Oświadczenie rzecznika Konferencji Episkopatu Polski ws. ks. Piotra Glasa   Henryk Przondziono /Foto Gość

Oświadczenie

Informacja jakoby Episkopat Polski zajął stanowisko ws. ks. Piotra Glasa jest nieprawdziwa.

W związku z napływającymi pytaniami o ks. Piotra Glasa, na prośbę Rady Stałej KEP, bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w dn. 1 grudnia 2017 r. przesłał księżom biskupom pismo ks. prał. Stefana Wylężka, który jest rektorem Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii. Ks. prał. Stefan Wylężek przytacza w piśmie różne opinie nt. działalności ks. Piotra Glasa, zaznaczając, że obecna praca duszpasterska ks. Glasa w Diecezji Portsmouth w Wielkiej Brytanii nie podlega jego ocenie, ponieważ – pracując w parafii angielskiej – jest on księdzem należącym do tej diecezji.

Trzeba podkreślić, iż bp Artur Miziński, Sekretarz Generalny KEP w swoim piśmie skierowanym do biskupów w żaden sposób nie zajmował stanowiska ws. działalności ks. Piotra Glasa.

Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 12 grudnia 2017 r.

«« | « | 1 | » | »»
Przeczytaj komentarze | 88 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 3 Gość inny 26.01.2018 10:27
Niezalogowany użytkownik "potępiał jakieś poglądy czy książki, nie potępiał wprost ich autora jako człowieka" tylko, że autor błędnych poglądów musiał się ich wyrzec, inaczej był karany wcale nie symbolicznie, vide artykuły G. Rysia: http://kosciol.wiara.pl/doc/3569651.Inkwizycja-Sumienie-i-historia http://kosciol.wiara.pl/doc/3569664.inkwizycja-jak-przebiegal-proces
Plusów: 7 + 20.12.2017 03:16
Niezalogowany użytkownik "Amor omnia vincit !
Adveniat regnum Tuum !

Ps. http://malydziennik.pl/jakiego-jezyka-boi-sie-diabel-egzorcysci-nie-maja-watpliwosci,9358.html. Skoncentrujmy sie juz na prawdziwym Gosciu Niedzielnym...
Plusów: 4 SZOPKA 18.12.2017 23:45
Niezalogowany użytkownik A o co chodzi? CZEMU BYLY EGZORCYSTA NIE POWINIEN PROWADZIC REKOLEKCJI W POLSCE?? SKORO EGZORCYZMOW NA NICH NIE PRZEPROWADZA? I CZEMU JAKS DIECEZJA BEZ WIEDZY EPISKOPATU PODAJE DO WIADOMOSCI TAKIE INFO? I SKAD DEON.PL TAK SZYBKO SIE O TYM DOWIEDZIAL I CZEMU ZACZAL TO ODRAZU ROZPOWSZECHNIAC? NIE ROZUMIEM CZEMU RODACY I DUCHOWNI ROBIA SOBIE TAKIE KUKU.... PRZEPROSMY SIE I ZAJMIJMY SIE PRAWDZIWA SZOPKA.. SZOPKA JEUSA !
Plusów: 9 Gość Marek 17.12.2017 12:51
Niezalogowany użytkownik Do (prawie) wszystkich: nie macie racji. Każdy, kto wypowiada oceny wymienionych wyżej osób, kapłanów czy świeckich, jest w niebezpieczeństwie błędu. Nikt z nas nie wie, na jakim etapie drogi jest każdy z tych ludzi. Nie znamy ich duszy, nie wiemy, czy kroczą Bożą drogą, czy oddalają się od Niego. Jeżeli są jakieś dobre owoce ich działania - dziękować Panu Bogu, owszem, dodać otuchy tym ludziom. Ale ani zbytnie gloryfikowanie ani potępianie nie jest uprawnione - po prostu nie mamy wglądu w ludzką duszę. Kościół, nawet gdy potępiał jakieś poglądy czy książki, nie potępiał wprost ich autora jako człowieka. Miał i ma prawo potępić jakieś poglądy czy praktyki, jako obiektywnie złe. Z drugiej strony, Pan Bóg działa w naszych duszach w konkretnych sytuacjach życia i może się zdarzyć, że dotknie człowieka na dnie jego upadku, np. gdy leży pijany i na krawędzi śmierci. To nie znaczy, ze każdy powinien stać się alkoholikiem, by móc się nawrócić. Byłem kiedyś w odnowie, kilka lat i widzę ogromne szkody na duszy, z których długo się wciąż leczę, ale też jestem świadomy dobra z tego okresu, które zawdzięczam Panu Bogu i Matce Bożej, np. pewne lektury (św. Augustyn), trwanie w pobożności maryjnej, pielgrzymki czy modlitwy.

wszystkie komentarze >