Petru: Nie ma możliwości porozumienia z PiS

dodane 10.01.2017 15:15

PAP |

Nie ma możliwości porozumienia z PiS w sprawie głosowań na Sali Kolumnowej - powiedział we wtorek, po spotkaniu u marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego poświęconym zażegnaniu kryzysu parlamentarnego, lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

Petru: Nie ma możliwości porozumienia z PiS   PAP/Tomasz Gzell Ryszard Petru

We wtorkowym spotkaniu u marszałka Senatu wzięli udział przedstawiciele wszystkich ugrupowań zasiadających w Sejmie z wyjątkiem Platformy Obywatelskiej.

"Zrobiłem wszystko w ramach racji stanu, co było możliwe do tego, aby Polska nie była w takim paraliżu, w jakim jest; nie udało się" - powiedział Petru po zakończeniu rozmów.

"Nie ma możliwości porozumienia, dlatego że pozostaje fundamentalna kość niezgody, jaką jest kwestia tego, co się działo na Sali Kolumnowej. PiS uważa, że to było zgodne z prawem, my uważamy, jak uważaliśmy, że było niezgodne. Nie ma u nich otwartości na to, żeby szukać rozwiązań, np. takich jak zgłoszenie przez prezydenta Andrzeja Dudę prewencyjnie kwestii legalności tej procedury" - dodał.

Petru zadeklarował też, że chciałby spotkać się z przewodniczącym PO Grzegorzem Schetyną i prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, aby przedyskutować wspólny "wniosek o skrócenie kadencji Sejmu".

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| NOWOCZESNA, PAP, PARTIE, SEJM, SENAT

Przeczytaj komentarze | 10 | Dodaj swój komentarz »


Ostatnie komentarze:

Plusów: 0 Tomek 11.01.2017 13:02
Niezalogowany użytkownik A co prezentują Piotrowicz i Kryże?
Plusów: 0 Gość 10.01.2017 22:08
Niezalogowany użytkownik Oby się połknęła i już nigdy nie podniosła!
Plusów: 11 tantkiewicz 10.01.2017 21:04
PO i .Nowoczesna prezentują zbrodniczą ideologię komunistyczną.
Plusów: 7 Kacha 10.01.2017 19:54
Niezalogowany użytkownik Cóż, przecież ci ludzie (cała ta totalna opozycja) potrafią tylko jedno - rozbijać, rozwalać ... a! i jeszcze drugie - dbać o własne kieszenie. Czy ktoś słyszał, by zgłaszali jakieś konstruktywne propozycje??? Poza konstruowaniem matriksa w którym sami żyją, oczywiście.

wszystkie komentarze >