1 Października 2023
Pewien islandzki profesor na Uniwersytecie w Reykjaviku w czasach słusznie minionych załatwiał wizę i pobyt na Islandii młodemu studentowi z Polski, zafascynowanemu kulturą wyspy.
więcej »
W pierwszej części czytania Paweł kreśli obraz jedności Kościoła. „Miejcie te same dążenia, tę samą miłość i wspólnego ducha”.
Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwóch uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą… Łk 10,1
„Gdy szli drogą”, ludzie do Niego mówili… Łk 9,57-62
Wróciło siedemdziesięciu dwóch z radością… Łk 10,17
Kościół w Polsce cieszy się wolnością, ale czy wszystkich to cieszy?
Reguła św. Benedykta: „Wszystkich przychodzących do klasztoru gości należy przyjmować jak Chrystusa”.
Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Łk 9,44
Musimy liczyć na siebie, bo inni nam nie pomogą, jeśli nie pomożemy sobie sami.
Jezus angażuje się w konfrontację między dwiema grupami ludzi – po jednej stronie są arcykapłani i uczeni w Piśmie, po drugiej nierządnice i grzesznicy.
Nieprawdopodobną drogę przeszedł ten antyklerykał: od praktyk spirytystycznych i przyjęcia „święceń jako kapłan szatana” do umiłowania Różańca.
redakcja@radioem.pl tel. 32/ 608-80-40sekretariat@radioem.pl tel. 32/ 251 18 07