16 Lipca 2023
Dziwne to słowo. Pisane rozłącznie, jako „nie pokój”, oznaczałoby wojnę. Pisane łącznie znaczy o wiele mniej niż przerażenie czy nawet strach. Skądinąd niepokój i strach są sobie pokrewne, różnią się jedynie stopniem reakcji organizmu, który ich doświadcza. Pozwolę sobie na postawienie dość odważnej tezy.
więcej »
Wtedy zaczął czynić wyrzuty miastom, w których najwięcej Jego cudów się dokonało, że się nie nawróciły. Mt 11,20
Nawet okres ciemności, jeśli wypełniony jest pracą i modlitwą, przyniesie owoce, chociaż ci, którzy sieją, mogą ich nie ujrzeć.
Syn Człowieczy jest Panem szabatu. Mt 12,8
Na własne oczy widziałam, że jest możliwe podjęcie szlachetnego wysiłku, by przebaczyć.
Czasem mam wrażenie, że całą polską muzykę tzw. alternatywną, zwłaszcza tę w wydaniu kobiecym, tworzy jedna osoba.
W tygodniku „Nature” opisano eksperyment, który pozwolił znacząco polepszyć pamięć… makaków. Człowiek i makak mieli ostatniego wspólnego przodka 20–30 milionów lat temu, więc – ewolucyjnie rzecz biorąc – wcale nie tak dawno. Czy z tego eksperymentu może coś dla nas wyniknąć?
„Stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych”.
Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Mt 10,34
Maria Magdalena natomiast stała przed grobem płacząc. J 20,11
W diecezji Nicea na Lazurowym Wybrzeżu pracowałem przez pięć lat. W tym czasie odbyłem wiele rozmów z Francuzami, którzy z niepokojem patrzyli na sytuację w ich kraju. To oczywiście doświadczenie osobiste i cząstkowe. Poniższe wspomnienia należy więc traktować jako jeden z tysięcy elementów złożonej mozaiki.
redakcja@radioem.pl tel. 32/ 608-80-40sekretariat@radioem.pl tel. 32/ 251 18 07