Prezentujemy nadesłane przez Czytelników stajenki w
kościołach i w domach z terenu archidiecezji katowickiej. Do 27 grudnia 2022 czekamy na Wasze zdjęcia (maksimum trzy). Dodajemy też element zabawy: od 28
grudnia do 10 stycznia można zagłosować na zdjęcie najciekawszej szopki. GŁOS ODDAJEMY PRZEZ KLIKNIĘCIE GWIAZDKI W LEWYM GÓRNYM ROGU ZDJĘCIA.
Domowa Szopka - Julia d’Amico (lat 12 – 2019 r.) Typowa szopka neapolitańska, gdzie „tłem” dla Świętej Rodziny jest życie zwykłych ludzi na gwarnych ulicach Neapolu. Szopka obfituje w symbolikę doskonale rozpoznawalną przez mieszkańców południa. Choćby winiarz w tej mieszance sacrum i profanum reprezentuje święty element. W rzeczywistości jest to symbol Eucharystii, przypominający chleb, który Jezus zanurza w winie, symbolizując swoje ciało i krew. Szopka z kory korkowej, styroduru, gipsu, 60x50x30 cm.
Maria Turska-d'Amico (mama Julii)
Ocena
Dokumenty dotyczące galerii:
Nasz przegląd "Niezła Szopka 2022/2023" rozstrzygnięty!
Stajenka parafii św. Wawrzyńca w Wilchwach, dzielnicy Wodzisławia Śl., wygrała w kategorii szopek kościelnych. Wśród "betlyjek" domowych najwięcej głosów zyskało dzieło państwa Tomczoków z Siemianowic Śl.-Bytkowa.
Dziś ostatni dzień głosowania w naszej zabawie "Niezła Szopka 2022/2023"
W kategorii stajenek parafialnych we wtorek rano zaledwie o sto głosów prowadziła betlyjka z Wodzisławia Śl.-Wilchw. Po piętach deptała jej ogromna szopka z Bierunia Starego. ZAGŁOSUJ!
Która stajenka jest najciekawsza? Zagłosuj
Można już głosować na najciekawsze stajenki w naszym przeglądzie Niezła Szopka 2022/2023!
Ruszamy z przeglądem zdjęć najciekawszych stajenek!
Czekamy na Wasze zdjęcia najciekawszych stajenek - w Waszych parafialnych kościołach i w domach. To przegląd #NiezłaSzopka 2022/2023.