Zobacz, jak różnorodne są stajenki w kościołach i prywatnych mieszkaniach na zdjęciach nadesłanych przez naszych Czytelników. Proponujemy też zabawę: od 29 grudnia 2020 r. do 7 stycznia 2021 r. można w tej galerii głosować na najciekawszą fotografię. Głos oddaje się przez kliknięcie gwiazdki w lewym górnym rogu zdjęcia.
Parafia św. Bartłomieja Apostoła w Bieruniu Starym. Ruchoma stajenka w kościele powstała w 1955 r. z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Jana Trochy. Prawie każdego roku kolejni twórcy "betlyjki" dokładają kolejne figury. Na szopkę składa się drewniana konstrukcja o powierzchni 40 m kw., 90 ruchomych i 45 stałych figurek. Jest też miniatura drewnianego kościoła - sanktuarium św. Walentego w Bieruniu. Stajenka cieszy oczy przybywających do 14 lutego, czyli do odpustu ku czci św. Walentego, patrona miasta.
Patrycja Śliwka
Dokumenty dotyczące galerii:
Stajenka z kościoła w Kobiórze zwyciężyła w przeglądzie #NiezłaSzopka
Stajenkę z kościoła w Kobiórze internauci uznali za najciekawszą z biorących udział w naszym przeglądzie #NiezłaSzopka. Zobacz, kto zajął dalsze miejsca.
Która stajenka jest najciekawsza? Zagłosuj w naszej zabawie #NiezłaSzopka!
W naszej zabawie #NiezłaSzopka na prowadzeniu w sobotę wieczorem jest zdjęcie stajenki domowej Jakuba Głowani z Katowic. Po "piętach depczą mu" jednak fotografie szopek parafialnych z Kobióra, Czyżowic i Bierunia Starego.
Która stajenka jest najciekawsza? Zagłosuj w naszym przeglądzie #NiezłaSzopka
Do 7 stycznia możesz zagłosować na najciekawsze stajenki w przeglądzie "Gościa Katowickiego" #NiezłaSzopka. Zapraszamy do zabawy!
#NiezłaSzopka - przyślij nam zdjęcia swojej stajenki
Ruszamy z konkursem zdjęć najciekawszych stajenek - w Waszych parafialnych kościołach i w Waszych domach!