Sosnowiec. Powstało schronisko dla osób bezdomnych. Zapewnia opiekę medyczną
Zdjęcie ilustracyjne pixabay

Sosnowiec. Powstało schronisko dla osób bezdomnych. Zapewnia opiekę medyczną

Brak komentarzy: 0

Adam Stano / Radio eM

publikacja 02.07.2024 16:24

W Sosnowcu powstało miejsce, gdzie pomoc znajdą osoby niepełnosprawne w kryzysie bezdomności. To schronisko prowadzone przy Szpitalu Miejskim przez Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia.

W Sosnowcu otwarto schronisko dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi. Placówka prowadzona przez Centrum Usług Socjalnych i Wsparcia to pierwszy całodobowy ośrodek w mieście, w którym pomoc znajdą ubodzy z niepełnosprawnością ruchową lub neurologiczną. Będą mieli zapewniony stały dostęp do łazienek, trzy posiłki dziennie oraz opiekę medyczną – mówi Jarosław Górski, koordynator schroniska:

Osoby bezdomne znajdą tam nie tylko doraźną pomoc medyczną, ale również całodobową opiekę prowadzoną przez zatrudnione na stałe pielęgniarki.

- W schronisku będzie też prowadzony projekt „Na drodze do samodzielności - mówi Rafał Łysy z sosnowieckiego ratusza:

Schronisko z usługami opiekuńczymi dysponuje łącznie 15-oma łóżkami. Pobyt w ośrodku jest możliwy po wydaniu odpowiedniej decyzji przez opiekunów socjalnych osoby bezdomnej.

 Schronisko znajduje się w budynku sosnowieckiego Szpitala Miejskiego.

Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..

Radio eM

redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07

WERSJA DESKTOP
Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.