Wakacje w czasach wysokiej inflacji. Nawet co trzeci Polak nie pojedzie na urlop
Ustka 06.07.2013 Plaża w Ustce. Morze Bałtyckie. Plaża nad Bałtykiem Jacek Cegła

Wakacje w czasach wysokiej inflacji. Nawet co trzeci Polak nie pojedzie na urlop

Brak komentarzy: 0

Justyna Stolfik-Binda / Radio eM

publikacja 11.07.2022 15:16

W tym roku na wakacje wyjedzie 65 procent Polaków. Takie dane pokazuje Polska Organizacja Turystyczna, która przeprowadziła badania na temat wakacyjnych trendów Polaków. Większość z nas te wakacje zamierza spędzić w kraju.

65 procent Polaków wyjedzie gdzieś na urlop podczas tegorocznych wakacji. Przemysław Marczewski z Polskiej Organizacji Turystycznej przedstawił wyniki raportu:

Tylko 19 procent Polaków tegoroczny urlop spędzi za granicą.

Sporo więcej trzeba w tym roku zapłacić za zagraniczne wakacje. Wpływ na to mają wysoka inflacja w krajach europejskich, drogie paliwo lotnicze i wysoki kurs walut. - Nie ma co też liczyć na korzystne oferty last minut - wyjaśnia Agata Biernat z serwisu Wakacje.pl:

Blisko trzy czwarte Polaków tegoroczne wakacje spędzi w kraju .  Powód? Przede wszystkim trudna sytuacja finansowa spowodowana wysoką inflacją oraz wysokie ceny zagranicznych wyjazdów. Dodaje Przemysław Marczewski z Polskiej Organizacji Turystycznej:

Najpopularniejsze kierunki zagraniczne to w tym roku Turcja, Grecja, Egipt oraz kraje bałkańskie. - Wakacyjna top lista nie zmienia się od lat - mówi Agata Biernat z Wakacje.pl:

Ale wysokie ceny to nie jedyny powodu dużego zaintersowania wakacjami w kraju. Tłumaczy Piotr Laskowski  z Małopolskiej Izby Turystyki:

W tym roku jednak zagraniczne wakacje da jednej osoby kosztują o średnio 800 złotych więcej niż przed rokiem. Jeszcze bardziej zdrożał jednak pobyt w polskich kurortach. Mówi Piotr Laskowski  z Małopolskiej Izby Turystyki:

- Krajowe rezerwacje wyglądają zupełnie inaczej niż wcześniej - przyznaje Anna Ćwigoń - Słodkowska z Pomorskiej Izby Turystyki:

To sprawia, że w tym roku dominują rezerwacje kilku dniowe, zamiast tygodniowych czy dwutygodniowych. Dodajmy, że mniej jest też chętnych na spędzenie urlopu nad polskim morzem. Obłożenie noclegów jest mniejsze o 15 procent w porównaniu do ubiegłego roku.

Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..

Radio eM

redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07

WERSJA DESKTOP
Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.