Chciwość człowieka, niegospodarność, prowadzą do olbrzymiego spustoszenia w przyrodzie. Również wśród polskich ptaków.
Są grzyby, które swoim wyglądem na prawdę potrafią zachwycić, a jeśli do tego jeszcze ich właściwości prozdrowotne są cenne, to pozostaje tylko zbiór poczynić.
Trzeba umieć go stosować, bo może być niebezpieczny, ale przy mądrej terapii jest dobrodziejstwem dla organizmu. Jad pszczeli będzie tematem naszego spotkania.
Czy jest bardziej błogosławieństwem, czy bywa utrapieniem dla lasu. Jak woda wpływa na rozwój drzewostanu i jak dalece jej niedobory mogą zniszczyć las. O tym w audycji z lasów kobiórskich.
Dorosłe osobniki osiągają długość rzędu 3 metrów, przy masie ciała około 400 kg. Są roślinożercami, jedzą przez cały dzień i odżywiają się trawą morską. Mowa o diugoniu. Posłuchajcie.
7 grzechów głównych człowieka względem przyrody - tak Stowarzyszenie Jestem na pTak próbowało zwrócić uwagę ludzi na to, jak człowiek niszczy otaczający świat. Dziś o chciwości.
„Audycję dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Za treści przedstawione w audycji dofinansowanej ze środków WFOŚiGW w Katowicach odpowiedzialność ponosi Redakcja”.
Jak porozumiewają się pszczoły, jak wygląda centrum ich dowodzenia i czy królowa faktycznie jest najważniejsza? O tym w piątkowych Sekretach Przyrody.
Pobudza układ odpornościowy, zwiększa produkcję kolagenu, czym opóźnia starzenie się skóry, pomaga zredukować zmiany skórne. Mowa o mleczku pszczelim. A jakie jeszcze ma właściwości o tym w audycji.
Dziwna nazwa, ale może dlatego, że ma się kojarzyć z Indianami? My jednak nie ze względu na nazwę, ale wyjątkowe przeciwnowotworowe właściwości o niej opowiadamy. Piotr Kardasz zgłębia tajemnice PAW PAW.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07