W przypadku tej rodziny przysłowie: „Gość w dom, Bóg w dom” sprawdziło się w stu procentach. To rodzeństwo mogłoby godzinami opowiadać o słowie Jezusa, które jest skuteczne, i śmierci, która kapituluje na dźwięk Jego głosu.
– Decyzja życia za klauzurą to gest niewiasty z Ewangelii, która rozbiła flakon wonności i rozlała je na stopy Chrystusa – mówi przeorysza imbramowickich norbertanek, s. Faustyna – Maria Przybysz.
Nowi święci w kalendarzu ogólnym Kościoła, zniknięcie św. Szczepana z oktawy Narodzenia Pańskiego, przeniesiona uroczystość NMP Królowej Polski… To kilka przykładów zawiłości rządzących obchodami roku liturgicznego. Rodzących wątpliwości i pytania.
O tym, czy chrześcijanie skończą w rezerwacie, mówi ks. Krzysztof Kralka, pallotyn.
Ratowała dzieci romskie, żydowskie, polskie, ale i niemieckie. W każdym widziała dobro.
O biedzie i bogactwie, radości z nowego życia i przemocy mówi bp Zdzisław Błaszczyk.
Choć pojmany i zamknięty w więzieniu, to nie Jezus jest zniewolony. Więźniem jest raczej Judasz, który przyprowadził do Niego kohortę.
- Często słyszałem takie pytania. Czasem można mieć wrażenie, że tak może być, ale rozczarowanie nie jest JEGO ostatnim słowem! - mówi Marcin Jakimowicz w najnowszym odcinku Antywirusa.
Stolica Apostolska zachęca biskupów do podejmowania roztropnych decyzji w sprawie obchodów Wielkiego Tygodnia, aby celebracje liturgiczne mogły się odbywać z pożytkiem dla Ludu Bożego, mając na względzie dobro powierzonych im dusz, a zarazem z poszanowaniem dla ochrony zdrowia i zgodnie z rozporządzeniami władz odpowiedzialnych za dobro wspólne. Czytamy o tym w ogłoszonej dziś nocie Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.
W czasie tegorocznego Wielkiego Postu przypada setna rocznica urodzin Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Chcemy wspólnie z naszymi czytelnikami przygotować dla niego wyjątkowy "prezent".
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07