Jak musiał wyglądać tamten Wielki Post św. s. Faustyny, w którym zobaczyła Pana?
22 lutego to dla Płocka najświętszy dzień, wybrany przez Jezusa, aby s. Faustynie z klasztoru przy Starym Rynku objawić Jego miłosierne oblicze.
Minister zdrowia ma wydać rozporządzenie, na mocy którego zostanie wprowadzony obowiązek noszenia maseczek chirurgicznych - poinformował w piątek główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Inaczej tę sprawę opisuje rzecznik ministerstwa zdrowia.
Przechorowywanie chorób to strategia średniowieczna, lepiej się szczepić. Organizm wie, dzięki temu, jak się bronić - powiedział PAP dr Leszek Borowski, ekspert ds. farmakologii klinicznej. Dodał, że w ten sposób też hamuje się rozwój mutacji wirusa.
Badania pokazują wzrost liczby form bezdotykowych wykorzystania za pośrednictwem internetu - potwierdził kierownik Biura Delegata KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży ks. dr Piotr Studnicki.
Badanie przeprowadzone w Republice Południowej Afryki wskazuje na osłabioną o dwie trzecie skuteczność szczepionki Pfizera przeciw dominującemu w tym kraju wariantowi koronawirusa 501Y.V2 - podaje w czwartek Reuters.
Spróbujmy wspólnie znaleźć odpowiedź na to pytanie. Zapraszamy do udziału w naszym wielkopostnym cyklu live z wyjątkowymi gośćmi. Start już w najbliższą sobotę, 20 lutego, o 9.00 rano.
Surowe konsekwencje włącznie ze zwolnieniem z pracy grożą pracownikom Watykanu, którzy odmawiają zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi bez uzasadnionej zdrowiem przyczyny. Dekret w tej sprawie wydał gubernator Państwa Watykańskiego kardynał Giuseppe Bertello.
Dziś wspomnienie liturgiczne Fra Angelico. Oto wirtualna galeria dzieł Brata Anielskiego oraz fakty i ciekawostki biograficzne.
Myśl wyrachowana: Racja ma związek z racjonalnością, nie z decybelami.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07