Gdzie szukać środków na pokonywanie barier architektonicznych. Na jakie fundusze osoba niepełnosprawna może liczyć, o tym senator Marek Plura
Jakie wnioski przynoszą najnowsze wyniki badań na temat deportacji mieszkańców Górnego Śląska do ZSRS w 1945 r.? Jak o tej trudnej tematyce mówić młodzieży na lekcjach historii? M.in. na te pytania poszukamy odpowiedzi w programie razem z dr Kornelią Banaś.
– NOSPR, mimo pandemii, od początku sezonu, czyli od października ub. roku, ani razu „nie stanęła” – mówiła w Radiu dyrektor tej instytucji Ewa Bogusz-Moore. – Nasza publiczność była z nami – dodała. Od piątku (12.02) koncerty znów będą odbywać się z publicznością.
Światowy Dzień Chorego 11 lutego będzie obchodzony po raz XXIX. To okazja, by porozmawiać nie tylko o tych, którzy dziś bliskości i modlitwy bliskich potrzebują najbardziej, czyli osobach chorujących. Ale to również moment, kiedy chcemy porozmawiać z kapłanami pracującymi na oddziałach Covidowych. Oto ich historia.
W czasie pandemii zadajemy sobie pytania o naturalną odporność. Jakie produkty i jaka dieta szczególnie ja obniżają? Na to pytanie poszukamy odpowiedzi w audycji razem z dr Agnieszką Białek-Dratwą.
Kopalnie jeszcze długo będą potrzebne, a o ich likwidacji zadecyduje ekonomia i geologia – powiedział w Radiu eM Janusz Steinhoff, były wicepremier i minister gospodarki w rządzie Jerzego Buzka. Podkreślił, że jest przekonany, że rozsądna umowa społeczna zostanie podpisana. Dziś (9.02) odbędą się kolejne rozmowy na jej temat.
- Bez zadośćuczynienia spowiedź jest nieważna - tą śmiałą tezę stawia ks. Piotr Brząkalik wyjaśniając znaczenie piątego warunku dobrej spowiedzi. Na czym zadośćuczynienie powinno polegać? Czy wystarczy odklepać modlitwę zadaną przez księdza jako pokutę? Co zrobić, gdy mamy poczucie, że nie jesteśmy w stanie naprawić krzywdy? O tym porozmawiamy w audycji.
Widzimy, to co wiemy - mawiają historycy sztuki. Co jednak zrobić, gdy do czynienia mamy z tajemnicami, z ukrytymi treściami i zagadkami? By je dostrzec w arcydziełach trzeba rozwiązać niejedną łamigłówkę, czasem zamienić się w detektywa.
To mieszkańcy zadecydowali o nocnej prohibicji w kolejnych dzielnicach Katowic - podkreślił na antenie Radia eM Maciej Maciejewski, Pełnomocnik Prezydenta Katowic ds. Rozwiązywania Problemów Uzależnień. Zakaz nocnej sprzedaży alkoholu właśnie jest rozszerzany na Załęże i Szopienice-Burowiec.
redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07