Na studiowanie nigdy nie jest za późno. Sprawdź, dlaczego studia po 30 to świetna decyzja!

Na studiowanie nigdy nie jest za późno. Sprawdź, dlaczego studia po 30 to świetna decyzja!

Brak komentarzy: 0
GOSC.PL

publikacja 28.03.2025 11:07

Zawsze chciałeś wybrać się na studia, ale po maturze z różnych przyczyn musiałeś zrezygnować z tego pomysłu? Zastanawiasz się, czy powrót na uczelnię ma sens, skoro już pracujesz i masz wiele obowiązków? Niezależnie od powodów, dla których myślisz o powrocie do studiowania, jedno jest pewne: nigdy nie jest za późno, by postawić na edukację i własny rozwój. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, dlaczego warto spełnić swoje marzenia o studiach!

Wykształcenie = lepsze perspektywy zawodowe

Rozpoczęcie pracy po maturze ma wiele zalet – szybciej nabierasz doświadczenia zawodowego, stajesz się niezależny finansowo, poznajesz specyfikę rynku pracy i przekonujesz się, czy objęte stanowisko faktycznie Ci odpowiada. Po kilku latach chciałbyś ruszyć dalej, otrzymać awans lub zmienić pracę na lepszą, ale czujesz, że pomimo Twojego doświadczenia zawodowego utknąłeś w miejscu. Co zrobić, aby to zmienić?

Nie ma co oszukiwać – w wielu branżach pracodawcy wciąż wymagają wykształcenia wyższego, a brak odpowiedniego wpisu w CV może automatycznie wykluczyć Cię z rekrutacji, niezależnie od Twoich umiejętności. Studia są szczególnie cenione gdy starasz się o pracę w administracji np. w urzędach lub instytucjach publicznych, a posiadanie dyplomu daje jasny sygnał pracodawcom: jesteś osobą ambitną, zorganizowaną, skrupulatną i gotową na dalszy rozwój.

Nowe stanowiska i wyższe zarobki

Nie jest tajemnicą, że osoby po studiach często zarabiają więcej. Np. w administracji publicznej wykształcenie wyższe jest podstawowym warunkiem awansu na stanowiska kierownicze, a w sektorze prywatnym może znacząco wpłynąć na wysokość wynagrodzenia.

Ukończenie studiów licencjackich z dużym prawdopodobieństwem będzie miało również wpływ na zwiększenie Twojej szansy na awans. Nawet jeśli świetnie radzisz sobie w obecnej roli, dodatkowy dyplom może sprawić, że pracodawca zacznie postrzegać Cię jako kandydata na bardziej odpowiedzialne funkcje.

Jak pogodzić studia z pracą i życiem prywatnym?

Obawiasz się, że Twoje codzienne obowiązki wykluczą Cię z możliwości podjęcia studiów i nie znajdziesz na nie czasu? Być może kiedyś tak, ale studia nie wyglądają już jak 10 lat temu. Dzisiejsze formy studiowania w wielu uczelniach są dostosowane do osób aktywnych zawodowo, dzięki czemu nie musisz spędzać wielu godzin w zatłoczonych salach wykładowych

Nowoczesne formy kształcenia cechują się elastycznością, dostępnością i dostosowaniem do potrzeb studentów. W Wyższej Szkole Kształcenia Zawodowego studia prowadzone są przy wykorzystaniu metod nauki na odległość, dzięki czemu to ty decydujesz ile czasu i kiedy chcesz przeznaczyć na zdobywanie nowych umiejętności.

Materiały edukacyjne opracowane przez doświadczonych wykładowców i praktyków realizujesz na interaktywnej platformie e-learningowej, przez co nauka staje się znacznie bardziej komfortowa.

Czas na studia jest teraz

Być może do tej pory wydawało Ci się, że studia i praca nie idą w parze. W rzeczywistości współczesne modele kształcenia sprawiają, że to Ty decydujesz, kiedy i jak się uczysz. Pamiętaj, że studia licencjackie to jedynie początek! Po administracji rozważ podyplomowe studia z archiwistyki i otwórz sobie drogę do innych, ciekawych możliwości zatrudnienia!

Artykuł sponsorowany zawierający reklamę Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego

Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..

Radio eM

redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07

WERSJA DESKTOP
Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.