107,6 FM

Katowice. Rusza kampania „Szkoła Zdrowego Widzenia”

Blisko 2 tys. pierwszoklasistów w Katowicach przejdzie badania okulistyczne w swojej szkole. To w ramach kampanii “Szkoła Zdrowego Widzenia”.

W Katowicach rusza “Szkoła Zdrowego Widzenia”. To kampania, w której blisko 2 tys. pierwszoklasistów zostanie przebadanych okulistycznie. Inicjatorką akcji jest dr Iwona Filipecka z Centrum Okulistyki OKULUS PLUS, która zauważyła problem w diagnostyce dzieci już w 2012 roku:

Jak zauważa wiceprezydent Katowic, Waldemar Bojarun, diagnostyka na wczesnym etapie życia jest bardzo ważna - wtedy wszystkie dzieci w procesie edukacji mają równe szanse:

Kampania będzie też miała walor edukacyjny: okazuje się bowiem, że dzieci które 2 godziny dziennie przebywają na świeżym powietrzu i mają tym samym przerwę od ekranów - skutecznie chronią się przed krótkowzrocznością.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy