107,6 FM

Lubliniec. Szpital Powiatowy bez trzech oddziałów i dwóch bloków zabiegowych

Szpital Powiatowy w Lublińcu bez trzech oddziałów i dwóch bloków zabiegowych. Od początku lutego nie działa między innymi intensywna terapia oraz porodówka, zawieszona jest również praca oddziału ginekologiczno-położniczego oraz bloku operacyjnego.

Przynajmniej do końca lutego nie będzie działać część oddziałów Szpitala Powiatowego w Lublińcu. Placówka boryka się z brakiem personelu – przede wszystkim anestezjologów niezbędnych do przeprowadzania zabiegów, a ci z kolei odeszli z powodu zaległych pensji. - Mówi pełniący obowiązki prezesa szpitala, Gabriel Dors:

Szpital Powiatowy w Lublińcu ma też ogromny dług sięgającym 70 milionów złotych. W związku z tym z początkiem miesiąca przestały działać między innymi intensywna terapia, blok operacyjny oraz porodówka. Szczególnie brak tego ostatniego oddziału niepokoi mieszkańców:

Aktualnie, zarząd szpitala przygotowuje zmiany mające na celu szukanie oszczędności. W planach jest między innymi ograniczenie liczby łóżek na oddziałach, których obłożenie w styczniu wyniosło nieco ponad 50 procent.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy