Laser jest jednym z najskuteczniejszych narzędzi nowoczesnej medycyny estetycznej. Wykorzystuje się go powszechnie podczas zabiegów rewitalizujących, odmładzających, usuwających oznaki starzenia się skóry, a nawet w celu usuwania znamion skórnych czy tatuażu. Możliwości technologiczne sprzyjają rosnącej ilości wskazań do wykorzystania laseroterapii w medycynie estetycznej. Istnieje bowiem wiele różnorodnych rodzajów laserów stosowanych w odmiennych wskazaniach. Niewiele przeciwwskazań do zastosowania lasera sprzyja jego rosnącej popularności. Nic więc dziwnego, że dla wielu lekarzy interesujące i atrakcyjne staje się szkolenie z laseroterapii.
Nieodłączną częścią rzeczywistości i codzienności każdego lekarza jest potrzeba ciągłego szkolenia się i poszerzania poziomu własnej wiedzy. Wielu specjalistów decyduje się na uczestnictwo w kursach i szkoleniach z zakresu medycyny estetycznej. To sposób na skuteczne poszerzenie własnej oferty o usługi, których poszukują obecnie nawet najbardziej wymagający pacjenci. Szkolenie z laseroterapii jest jednym z najczęściej wybieranych kursów specjalistycznych. Wyposaża lekarzy w umiejętności i wiedzę oraz uprawnienia umożliwiające posługiwanie się laserem w codziennej praktyce zawodowej.
Szkolenie z laseroterapii w medycynie estetycznej obejmuje swoim zakresem opis podstawowych procedur wykonywanych z użyciem różnorodnych laserów. Wśród najczęściej stosowanych wymienia się laser diodowy, pikosekundowy oraz frakcyjny CO2. Choć zasady działania każdego z nich są zbliżone, istnieją różne wskazania do ich zastosowania oraz szczególne środki ostrożności konieczne do zachowania podczas procedury medycznej.
Laser diodowy znajduje zastosowanie podczas zabiegów, których celem jest szybkie, skuteczne i bezbolesne usuwanie łagodnych zmian skórnych. Co istotne, za pomocą laseroterapii nie usuwa się czerniaka i innych zmian chorobowych. Niektóre funkcje tego lasera są pomocne przy usuwaniu owłosienia, czyli podczas tzw. depilacji laserowej. Laser pikosekundowy służy specjalistom do redukcji blizn i przebarwień, a nawet usuwania tatuażu. Za jego pomocą możliwe staje się przywrócenie naturalnego, młodzieńczego wyglądu skóry, a więc jej widoczna rewitalizacja. Laser frakcyjny CO2 również wykorzystuje się w zabiegach regenerujących, ograniczających widoczność postępującego procesu starzenia się skóry. Jego celem jest ponadto biostymulacja tkanek do produkcji kolagenu i elastyny oraz ich syntezy.
Różne możliwości poszczególnych laserów sprawiają, że postrzega się je jako uniwersalne narzędzie medyczne. W doświadczonych rękach wykwalifikowanego specjalisty są one całkowicie bezpieczne i niezwykle skuteczne. Zabiegi medycyny estetycznej z użyciem lasera są mało inwazyjne i bezbolesne. Rzadko wymagają zastosowania znieczulenia miejscowego. Nie są związane z koniecznością przerywania ciągłości tkanek skórnych. Pacjent nie musi być zatem hospitalizowany w placówce w celu ich wykonania.
Praktyczne szkolenie z laseroterapii w METODOS przeznaczone jest wyłącznie dla aktywnych zawodowo lekarzy. Grono specjalistów, chcących poszerzyć zakres usług medycyny estetycznej o zabiegi laseroterapii, stanowi rzetelną grupę odbiorców o wysokim poziomie umiejętności i wiedzy o charakterze medycznym. Dzięki temu część teoretyczna spotkania szkoleniowego nie przekracza 25% czasu przeznaczonego na cały kurs. Doświadczony i wykwalifikowany wykładowca przypomina kursantom informacje z zakresu anatomii twarzy, ze szczególnym uwzględnieniem najpopularniejszych okolic zabiegowych.
Przed wykonaniem zabiegów laserowych konieczne jest poznanie wskazań i przeciwwskazań do wykorzystania tego specjalistycznego sprzętu medycznego. Uczestnicy szkolenia dowiadują się też, z jakimi powikłaniami mogą zmagać się pacjenci po zabiegu z zakresu laseroterapii oraz jakie są metody ich zapobiegania. Szkolenie z laseroterapii umożliwia im przeprowadzenie skrupulatnej kwalifikacji pacjentów do zabiegu, łącznie z określeniem ich potrzeb, oceną ogólnego stanu zdrowia i szacowaniem ryzyka. Umiejętności praktyczne kursantów potwierdzone są na piśmie. Otrzymują oni specjalistyczny certyfikat, którego posiadanie uprawnia ich do rozpoczęcia działalności w zakresie laseroterapii.
Kompleksowe szkolenie z laseroterapii w METODOS to przede wszystkim praktyka. Podczas kilku godzin spotkania warsztatowego uczestnicy poznają wiele różnorodnych i innowacyjnych technik posługiwania się laserem. Uczą się ustalać i kontrolować parametry, dowiadują, w jaki sposób skierować wiązkę lasera w optymalną lokalizację pola zabiegowego oraz jak prowadzić podstawowe procedury medyczne, by były komfortowe i bezbolesne dla pacjenta.
Program szkolenia uwzględnia uczestnictwo modeli i modelek. Dzięki temu uczestnicy kursu mogą samodzielnie przeprowadzić różnorodne zabiegi laseroterapii. Odbywają się one z aktywnym wsparciem i pod kontrolą doświadczonego instruktora. Wykonuje on najpierw zabieg pokazowy, wykorzystując obecność modeli i modelek. Kursanci wykorzystują laser frakcyjny w zabiegach regeneracyjnych i biostymulujących, leczeniu blizn i usuwaniu drobnych, łagodnych zmian skórnych. Stosują laser pikosekundowy w redukcji przebarwień i usuwaniu tatuaży, a laser frakcyjny CO2 – celem usuwania zmian skórnych i drobnych zmarszczek.
Specjaliści przekazują kursantom wiedzę kompleksową i holistyczną. Uczestnicy szkolenia z laseroterapii wiedzą zatem, z jakimi metodami można łączyć działanie poszczególnych laserów, a których połączeń należy unikać ze względów bezpieczeństwa. Poznają wskazania do zalecenia zabiegów uzupełniających (biostymulatorów, toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego). Tego typu kursy również dostępne są w MEDOTOS Medycznym Ośrodku Szkoleniowym.
Artykuł sponsorowany zawierający reklamę Metodos