Posługiwanie się mapą, rozpoznawanie śladów zwierząt, czy też lawinowe ABC – to elementy warsztatów dla dzieci i młodzieży przygotowanych przez Muzeum Śląskie. W środę kolejna tura zajęć z udziałem pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego.
W podziemiach Muzeum Śląskiego można się poczuć jak na 2 tysiącach metrów nad poziomem morza. Wszystko za sprawą warsztatów dla dzieci prowadzonych przez pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego. Dotyczyły między innymi zasad zimowego wędrowania po górach, w tym obowiązkowego wyposażenia oraz lawinowego ABC.
- Warsztaty towarzyszą wystawie czasowej właśnie o tematyce wysokogórskiej – zaznacza Anna Kopaniarz z Muzeum Śląskiego:
O najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas zimowych wędrówek opowiadają pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego. Przy okazji, wspólnie z uczestnikami pakują przykładowy plecak turysty. Mówi Aurelia Reinholz-Rusek z Tatrzańskiego Parku Narodowego:
Warsztaty towarzyszą wystawie fotograficznej „Spojrzenie z Góry – Archiwum Wandy Rutkiewicz". Przez stronę Muzeum Śląskiego można się jeszcze zapisać na drugą turę zajęć – zaplanowaną jutro po południu [31.01 15:00]. Rejestracja tutaj.
Na początku lutego w Muzeum odbędą się też warsztaty dla osób dorosłych. Będą dotyczyć oceny ryzyka podczas górskich wędrówek.