- Wydarzenia takie jak Niedziela Biblijna, Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan - są dla nas znakami przypominającymi nam o tym, jak powinniśmy poruszać się zawsze, by osiągnąć cel - zauważył na antenie Radia eM ks. prof. Artur Malina.
Biblista zauważył, że najbliższa niedziela to dobry czas, by przypomnieć sobie co robić nawet poza niedzielą - W niedzielę czy w sobotę wieczorem mamy kontakt z Pismem Świętym przede wszystkim przez liturgię. Nie tyle czytamy, ile słuchamy. Ale może właśnie w tę niedzielę (i w inne!) warto to zmienić w ten sposób, że sięgamy również do samego tekstu Pisma Świętego, chociażby przypominając sobie to, co usłyszeliśmy w Kościele, uczestnicząc we Mszy Świętej - zachęcał naukowiec Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.
W nawiązaniu do zbliżającego się Tygodnia Biblijnego i Narodowego Czytania Pisma Świętego rozmówca Radia eM był pytany, czy Polacy są narodem czytającym Pismo Święte. - Można powiedzieć: nie dość czytamy Pismo Święte jako różnego rodzaju społeczności: chociażby w rodzinach. Chociażby kiedy korzystamy z tych mediów, które są, które dzisiaj mamy: ilu z nas ma w smartfonach aplikacje albo po prostu zwykły link do strony, gdzie znajduje się Pismo Święte? Warto by było obok innych aplikacji w naszych smartfonach mieć również tekst Pisma Świętego i korzystać również z tego - wskazał duchowny.
Należy zauważyć, że tegoroczne hasło "Wierzę w Kościół Ojca i Syna i Ducha Świętego" nawiązuje do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce - "Wierzę w Kościół Chrystusowy". - To hasło rozwija to, co jest w tym krótszym sformułowaniu. Kościół jest dziełem Ojca, które zostało wykonane dla nas przez Syna a jego owoce, skutki, następstwa tego dzieła są widoczne w Kościele przez działalność Ducha Świętego; doświadczamy ich w Duchu Świętym - Gość Radia eM tłumaczył sens hasła najbliższej Niedzieli Biblijnej.
...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.
Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…
Trzymamy rękę na pulsie.