107,6 FM

Co w najbliższym czasie?

Zapowiedzi i zaproszenia na wydarzenia w diecezji gliwickiej i regionie.

W najbliższym czasie odbędą się:

 

 

  •  

  • Katechezy neokatechumenalne

Gliwice. Od 11 lutego o 18.45, parafia św. Antoniego (ul. Głowackiego 3) – katechezy Roku Świętego organizowane przez Drogę Neokatechumenalną. Spotkania prowadzone przez proboszcza ks. Stefana Ziaję i katechistów odbywać się będą przez osiem tygodni, we wtorki i czwartki o 18.45 w salce parafialnej. Katechezy przeznaczone są dla dorosłych, również młodych, rodzin, osób samotnych, szukających bliskiego kontaktu ze Słowem Bożym. Są one szansą na radykalną przemianę życia, odzyskanie nadziei zbawienia i spotkanie Boga w drugim człowieku – zachęcają organizatorzy.

  • Pamięci ofiar Tragedii Górnośląskiej 1945

Gliwice. 22 lutego o 17.45, parafia św. Jerzego w Łabędach ( ul. Radosna 2) - uroczystości poświęcone pamięci ofiar deportacji Ślązaków do Związku Sowieckiego w 1945 roku. Rozpoczęcie przed tablicą upamiętniającą ofiary, o 18.00 - Msza św. pod przewodnictwem bp. Sławomira Odera.

  • Franciszkanie dla uzależnionych

Góra Świętej Anny. Franciszkańskie Duszpasterstwo Trzeźwościowe przy annogórskiej bazylice zaprasza osoby uzależnione, współuzależnione i ich bliskich na mityngi i Msze św. w 2025 roku: 15 lutego, 29 marca, 26 kwietnia, 31 maja, 28 czerwca, 27 września, 25 października, 29 listopada i 20 grudnia. Mityngi AA i Al-Anon rozpoczynają się w Domu Pielgrzyma o 16.00, a kończy je Msza św. w bazylice.

  • Czuwanie Maryjne

Zbrosławice. Z 24 na 25 lutego, sanktuarium Macierzyństwa NMP – comiesięczne Czuwanie Maryjne. Rozpoczęcie o 19.00, o północy Msza św., zakończenie około 2.00.        

  • Konkurs fotograficzny „Łap ich na dobrym”

Region. Do 28 lutego można zgłaszać swoje prace na ogólnopolski konkurs fotograficzny „Łap ich na dobrym”, który organizuje Fundacja Edurela przy współpracy Centrum Kultury Victoria w Gliwicach. Mogą wziąć w nim udział amatorzy i profesjonaliści. Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, pokazanie dobra dostrzeganego wokół siebie i uwiecznionego na zdjęciach. Szczegółowe informacje: TUTAJ.

  • Rekolekcje z „Władcą Pierścieni”

Lubliniec-Kokotek. Od 28 lutego do 2 marca, Oblackie Centrum Młodzieży NINIWA (ul. Posmyk 5) – Rekolekcje o Śródziemiu. „Władca Pierścieni” poprowadzi o. Dominik Ochlak OMI. To propozycja dla osób wieku od 15 do 25 lat. Koszt to 280 zł, szczegółowe informacje i zapisy na: www.niniwa.pl.

  • Nabożeństwo uwielbienia

Gliwice. 2 marca o 19.00, kościół św. Jadwigi Śląskiej (Brzezinka) – nabożeństwo uwielbienia, które poprowadzi zespół „Ad maiorem Dei gloriam”.

  • Spotkania biblijne 1w1

Gliwice. 4 marca o 18.00, Centrum Edukacyjne im. św. Jana Pawła II (obok katedry) – spotkanie z cyklu „Jeden psalm za wszystkich, wszystkie psalmy za jednego”. Informacje: elfoszcz22@wp.pl; piotrkwiatek.com.

  • Pielgrzymka maturzystów

Jasna Góra. 7 marca – Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Gliwickiej na Jasną Górę pod hasłem „Pielgrzymi nadziei”. Program spotkania: 11.00 – konferencję na temat „Pielgrzymi nadziei” poprowadzą studenci z Duszpasterstwa Pełni Życia, 12.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Sławomira Odera i zawierzenie maturzystów Matce Bożej Jasnogórskiej, 13.30 – obiad z biskupem gliwickim i innymi maturzystami w Domu Pielgrzyma. Szczegółowe informacje: TUTAJ.

  • Warsztaty wielkanocne    

Bytom. 8 marca, od 10.00 do 13.00, kawiarenka przy parafii NSPJ (ul. Pułaskiego 9) - warsztaty wielkanocne dla całych rodzin i indywidualnych uczestników, w czasie których będzie można wykonać stroik lub wianek. Organizowane przez Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej. Zapisy: www.dorodzin.pl.

  • Dla muzyków kościelnych

Gliwice. 8 marca o 9.30, katedra – wielkopostny dzień skupienia dla organistów, muzyków kościelnych oraz uczniów Studium Muzyki Kościelnej i Diecezjalnej Szkoły Organistowskiej II stopnia w Gliwicach. Spotkanie rozpocznie się w kościele, druga część w Centrum Edukacyjnym im. Jana Pawła II. Program: 9.30 – okazja do spowiedzi, 10.00 – próba śpiewów i nabożeństwo, 11.45 – wykład formacyjny, zakończenie około 13.00.

  • Dla wdów i wdowców

Gliwice. 8 marca o 10.00, sanktuarium MB Nieustającej Pomocy (parafia Podwyższenia Krzyża Świętego, ul. Daszyńskiego 2) – wielkopostny dzień skupienia dla wdów i wdowców.

  • Świadkowie Nadziei #4

Zabrze. 13 marca o 18.00, Centrum Ruchu Światło–Życie Diecezji Gliwickiej (ul. Wolności 198) – spotkanie z Izabelą Antosiewicz – dwie konferencje nt. „Jak mądrze odkryć i rozwinąć talenty dziecka i swoje?”, możliwość zakupu książek. Zaprasza Domowy Kościół wraz z duszpasterstwem rodzin. Informacje i zgłoszenia: gliwice.oaza.pl.

  • Rekolekcje dla małżeństw

Rudy. Od 14 do 16 marca, Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy - rekolekcje dla małżeństw „Piękni i przyjęci” poprowadzą Renata i Marek Wójcikowie, małżeństwo z 35-letnim stażem, zaangażowani w działania duszpasterstwa rodzin diecezji bielsko-żywieckiej i Fundacji Rodzina w Służbie Człowieka w Rychwałdzie. Rekolekcje oparte są na książce pt. „25 praw budowania pięknych więzi małżeńskich”. Informacje i zapisy na: www.dorodzin.pl.

  • Bytomskie Wieczory Uwielbienia

Bytom. 15 marca o 19.30, kościół św. Jacka (ul. Matejki 1) – w ramach Bytomskich Wieczorów Uwielbienia spotkanie nt. „Cierpienie i działanie nauką nadziei” z dr Magdaleną Jóźwik, teologiem-dogmatykiem, wykładowcą w Archidiecezjalnym Centrum Formacji Pastoralnej w Archidiecezji Katowickiej, współpracującą z Jezuickim Ośrodkiem Pomocy Psychologicznej i Duchowej “Źródło” w Gliwicach, Gościem Niedzielnym i Radiem eM. Program: 19.30 – konferencja, 20.15 – adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej, 21.30 – poczęstunek w Centrum im. G.G. Gorczyckiego.

  • Forum Alpha w Gliwicach

Gliwice. 22 marca, Centrum Edukacyjne im. Jana Pawła II (obok katedry) - 6. Forum Alpha „Jak uwolnić potencjał parafii?”. Gośćmi będą biskup gliwicki Sławomir Oder, biskup opolski Andrzej Czaja, biskup sosnowiecki Artur Ważny oraz ks. Damian Ryan proboszcz parafii w Londynie, zaangażowany w program pastoralny „Boża Renowacja”. Zapisy na: www.forum.alpha.org.pl, informacje: e-mail: forum@alphapolska.org, tel. 789 333 961. Zapisy: TUTAJ.

  • Konkurs piosenki religijnej    

Diecezja. Do 26 marca należy przesłać zgłoszenie na III Wojewódzki Konkurs Piosenki Religijnej „Duchu Święty przyjdź”, który skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas I-VIII (soliści i zespoły). Zapisy: e-mail: konkurs_duchuswiety@o2.pl, dodatkowe informacje – tel. 501 107 065. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 17 w Gliwicach. Przesłuchania odbędą się 8 kwietnia.

  • Bierzmowanie dorosłych

Gliwice. 4 kwietnia o 18.00, kościół Chrystusa Króla – sakramentu bierzmowania osobom dorosłym udzieli bp Sławomir Oder. Przygotowanie dla chętnych odbędzie w lutym i marcu w Bytomiu, Gliwicach i Tarnowskich Górach. Informacje na diecezja.gliwice.pl.

  • Warsztaty psychoduchowości u karmelitanek

Karmelitanki misjonarki. Siostry zapraszają na warsztaty z psychoduchowości dla osób dorosłych w każdym wieku. Terminy: Zabrze (ul. Bończyka 25) – 20 stycznia, 17 lutego, 17 marca, 28 kwietnia, 19 maja 16 czerwca (od 18.30 do 20.30). Można dołączyć w każdym momencie, tel. 720 136 848; Trzebinia k. Żywca (ul. Beskidzka 53): 25 stycznia – Spotkanie z wewnętrznym dzieckiem - integracja, 22 marca – Poznać i przyjąć swój cień, 17 maja – Rozkoduj swoje emocje. Czas trwania od 9.00 do 17.00 (koszt 200 zł bez noclegu, 300 – z noclegiem),. Warsztaty odbywają się w klimacie spotkania „z Tym, o którym wiemy, że nas kocha (św. Teresa z Avili). Zgłoszenia przyjmowane są do tygodnia przed każdą datą.

  • Bytomskie puzzle

Bytom. W Muzeum Górnośląskim (plac Jana III Sobieskiego 2) do 28 lutego 2025 roku można oglądać wystawę „Bytomskie puzzle. Archeologia miasta” przygotowaną z okazji 770. rocznicy lokacji Bytomia. Dział Archeologii muzeum przedstawia na niej efekty badań archeologicznych prowadzonych na obszarze miasta od ponad 100 lat, które obejmowały rejon Wzgórza Świętej Małgorzaty, Rynku oraz ościennych placów i ulic. Na wystawie zaprezentowane zostaną zabytki charakterystyczne dla początków osady i miasta związane m. in. z rzemiosłem, handlem, mennictwem, infrastrukturą, a także zabytki unikalne na skalę światową jak np. XIII-wieczna laska sędziowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy