107,6 FM

Co w najbliższym czasie?

Zapowiedzi i zaproszenia na wydarzenia w diecezji gliwickiej i regionie.

W najbliższym czasie odbędą się:

 

 

  • Nabożeństwa ekumeniczne

Bytom. 19 stycznia o 10.00, kościół ewangelicko-augsburski (plac Klasztorny 4).

Zabrze. 19 stycznia o 17.00, kościół św. Andrzeja (ul. Wolności 196).

Gliwice. 19 stycznia o 18.00, katedra - Nieszporom przewodniczy bp Sławomir Oder, słowo wygłosi ks. Andrzej Wójcik, proboszcz parafii ewangelicko-augsburskiej w Gliwicach.

Bytom. 26 stycznia o 16.15, kościół Trójcy Świętej (ul. Kwietniewskiego 1). 

  • Warsztaty psychoduchowości u karmelitanek

Karmelitanki misjonarki. Siostry zapraszają na warsztaty z psychoduchowości dla osób dorosłych w każdym wieku. Terminy: Zabrze (ul. Bończyka 25) – 20 stycznia, 17 lutego, 17 marca, 28 kwietnia, 19 maja 16 czerwca (od 18.30 do 20.30). Można dołączyć w każdym momencie, tel. 720 136 848; Trzebinia k. Żywca (ul. Beskidzka 53): 25 stycznia – Spotkanie z wewnętrznym dzieckiem - integracja, 22 marca – Poznać i przyjąć swój cień, 17 maja – Rozkoduj swoje emocje. Czas trwania od 9.00 do 17.00 (koszt 200 zł bez noclegu, 300 – z noclegiem),. Warsztaty odbywają się w klimacie spotkania „z Tym, o którym wiemy, że nas kocha (św. Teresa z Avili). Zgłoszenia przyjmowane są do tygodnia przed każdą datą.

  • Świadkowie Nadziei #2

Zabrze. 23 stycznia, Centrum Ruchu Światło-Życie Diecezji Gliwickiej (ul. Wolności 198) – spotkanie z dr hab. nauk teologicznych Moniką Przybysz, prof. Instytutu Edukacji Medialnej UKSW, kierownikiem Katedry Public Relations i Komunikacji Marketingowej na Wydziale Teologicznym. W programie o 18.00 - konferencja nt. „Dzieci i młodzież w cyfrowym świecie”, przerwa na poczęstunek, i o 19.15 – konferencja nt. „Jak się komunikować i unikać zagrożeń?”. Zgłoszenie udziału przez stronę gliwice.oaza.pl.

  • Ćwiczenia Duchowe

Gliwice. Od 24 do 26 stycznia, jezuickie Centrum Kształcenia i Dialogu Theotokos - Fundament - pierwszy etap Ćwiczeń Duchowych św. Ignacego podzielony na dwa weekendy. Informacje i zgłoszenia: theotokos.org.pl.

  • Kolędowanie z Domowym Kościołem

Gliwice. 25 stycznia, parafia św. Jacka w Sośnicy (ul. Przedwiośnie 1). Program: 13.45 – przygotowanie do liturgii, 14.00 – Eucharystia pod przewodnictwem bp. Sławomira Odera, 15.00 – agapa i kolędowanie, 17.15 – Teatr Eden z Krakowa.

  • Czuwanie Maryjne

Zbrosławice. 24-25 stycznia, sanktuarium Macierzyństwa NMP, kościół jubileuszowy – czuwanie. Od 19.00 okazja do spowiedzi św. i możliwość zapisania intencji modlitewnych, 19.30 - powitanie Maryi w Cudownej Figurce Matki Boskiej Zbrosławickiej, 20.00 - Różaniec i Apel Jasnogórski, modlitwy za diecezję, o nowe powołania, 21.30 - adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy, procesja pokutna z modlitwą o Boże Miłosierdzie, 22.30 - przerwa integracyjna, 23.00 – nabożeństwo. O północy Pasterka Maryjna, a po niej modlitwa za wstawiennictwem świętych oraz zawierzenie Matce Bożej. Zakończenie ok. 2.00.

  • Bytomski Wieczór Uwielbienia

Bytom. 25 stycznia, kościół św. Jacka (ul. Matejki 1). W programie o 19.30 – konferencja Marcina Jakimowicza, redaktora Gościa Niedzielnego i autora książek pt.  Modlitwa - szkołą nadziei, 20.00 – adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania z sakramentu pokuty oraz modlitwy wstawienniczej, 21.15 – poczęstunek w Centrum im. G.G. Gorczyckiego.

  • XXX Wspólny Wieczór Kolęd

Pniów. 26 stycznia o 17.00, kościół św. Wacława – wystąpią Chór Laudemus Mariam z parafii św. Bartłomieja w Gliwicach pod dyrekcją Krzysztofa Hrycyszyna i Chór Parafialny „Cecylia” pod dyrekcją Marcina Kwaśnioka. W programie także spotkanie przy kawie i pamiątkowa wystawa.

  • Szopki kaszubskie

Bytom. Do 2 lutego w Muzeum Górnośląskim można zwiedzać wystawę „Szlakiem polskiej szopki. Kaszuby”. Zaprezentowano około czterdziestu szopek, wypożyczonych z Muzeum Narodowego w Gdańsku, Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, Muzeum Helu, Muzeum Zachodniokaszubskiego w Bytowie, Muzeum Kaszubskiego im. Franciszka Tredera w Kartuzach i Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy w Pucku. Ekspozycji towarzyszą nagrania kolęd z kolekcji Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

  • Bytomskie puzzle

Bytom. W Muzeum Górnośląskim (plac Jana III Sobieskiego 2) do 28 lutego 2025 roku można oglądać wystawę „Bytomskie puzzle. Archeologia miasta” przygotowaną z okazji 770. rocznicy lokacji Bytomia. Dział Archeologii muzeum przedstawia na niej efekty badań archeologicznych prowadzonych na obszarze miasta od ponad 100 lat, które obejmowały rejon Wzgórza Świętej Małgorzaty, Rynku oraz ościennych placów i ulic. Na wystawie zaprezentowane zostaną zabytki charakterystyczne dla początków osady i miasta związane m. in. z rzemiosłem, handlem, mennictwem, infrastrukturą, a także zabytki unikalne na skalę światową jak np. XIII-wieczna laska sędziowska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy