Azja jest kolebką głównych religii światowych: judaizmu, chrześcijaństwa, islamu i hinduizmu. Stanowi miejsce narodzin wielu innych tradycji duchowych, takich jak buddyzm, taoizm, czy konfuncjonizm. Są tam kraje, gdzie chrześcijanie nie mogą swobodnie wyznawać swoją wiarę. Tak jest w Chinach, gdzie Kościół dzieli się na oficjalny, "podziemny" i patriotyczny. O tym opowie nam Iza Marczak z Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie. Nie zabraknie także azjatyckich ciekawostek i misyjnej bajki o tym, skąd wziął się ryż. W niedzielę po 10.00 na magazyn #MisjadlaKażdego zaprasza Agnieszka Skrzypczyk-Plaza.
Iza Marczak z Diakonii Misyjnej Ruchu Światło-Życie (archidiecezja łódzka) była na misji w Chinach około 2 lata. Wcześniej pokochała Kraj Środka, kiedy na studiach uczyła się języka chińskiego. Miała przywilej bycia z tymi, którzy tworzą tamtejszy Kościół.
Katolicy w Chinach są mniejszością religijnąJak wygląda życie duszpasterskie w Chinach? W parafiach jest coraz więcej ruchów i wspólnot - mówi Iza. Katolików jest tam niespełna 1 procent.
Siostra Monika przedstawia ciekawostki z AzjiJezus był... Azjatą - mówi siostra Monika Juszka z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Siostra wyjaśnia też, czym są religie monoteistyczne. Mówi też o tym, że na Filipinach można za jednym zamachem "załatwić" zakupy i obecność na mszy świętej.
"Skąd wziął się ryż?" - to tytuł misyjnej bajki. Pochodzi ona z Azji.
Z ewangelią docierają na krańce świata... Mowa o misjonarzach. To oni są bohaterami tej audycji. Biskupi, kapłani, zakonnicy i siostry zakonne, a także osoby świeckie i całe rodziny – opowiadają o swojej misji, codzienności, troskach i radościach, niejednokrotnie prosząc o modlitwę i wsparcie.