Dialog, wzajemna pomoc, trudności między sobą i z dziećmi, śmierć - to niektóre z zagadnień, które podjęte. Przede wszystkim jednak „Tak na Serio” znów zaprasza do modlitewnej troski wobec powołanych do małżeństwa.
Głównym tematem tegorocznego tygodnia będzie dialog miłości.
- Jak co roku między uroczystościami Zesłania Ducha Świętego i Trójcy Przenajświętszej chcemy przypomnieć, że małżeństwo to powołanie, które nie bierze się z przypadku. Wiemy doskonale, że rodzina jest drogą Kościoła, drogą pierwszą i najważniejszą (Jan Paweł II, List do Rodzin). Dlatego w roku rodziny po raz kolejny chcemy wzmacniać fundament rodziny, czyli małżeństwo - mówi koordynator "Tak na Serio", ks. Maciej Dalibor SDS.
By wyraźnie pokazać podstawy rozpocznie się od dialogu miłości, który odbywa się wewnątrz Trójcy Świętej. To będzie punkt wyjścia do tego, by zobaczyć, jak Bóg podejmuje dialog z człowiekiem. Szczególnym wyrazem tego dialogu jest rozpoznawanie powołania. Te tematy podejmie ks. Przemysław Kwiatkowski, duszpasterz małżeństw i jednocześnie rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.
- W kolejnych dniach przypatrywać się będziemy dialogowi między małżeństwami, a także temu, jak dziś rozmawiać o trudnych budzących emocje tematach z nastoletnimi dziećmi. Spróbujemy wskazać, co jest siłą małżonków w trudnościach oraz jak radzić sobie, gdy pojawia się myśl o rozwodzie. Na koniec p. Jerzy Grzybowski, założyciel Spotkań Małżeńskich, wprowadzi nas w dialogi miłości u kresu życia, czyli jak dotykać w rozmowach tematu śmierci, przeżywać śmierć współmałżonka i co dalej w wieczności - ks. Maciej Dalibor SDS.
Konferencje Tygodnia będą już o wczesnych godzinach porannych (6.00) umieszczane w serwisach podcastowych, aby na spokojnie można było przez cały dzień w dowolnej chwili zapoznawać się z ich treściami. Na stronie internetowej znajdziemy cały program wraz z wszystkimi linkami potrzebnymi do udziału w Tygodniu.
Wprowadzająca w inicjatywę konferencja opublikowana zostanie w sobotę 22 maja.