Politechnika Śląska w Katowicach ma dwa nowoczesne laboratoria. Dzięki nim studenci będą mogli zdobywać praktyczną wiedzę, ale także pracować nad nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie transportu kolejowego.
Politechnika Śląska, Katowice i Alstom zadbają o rozwój zrównoważonego transportu. Politechnika Śląska dostała od miasta Katowice 4,5 mln zł dofinansowania na rozbudowę pracowni naukowo-badawczych. Co dokładnie znajduje się w jednym z laboratoriów? - Mówi Jarosław Konieczny z Politechniki Śląskiej:
Nowoczesne kształcenie akademickie współcześnie nie może odbywać się bez udziału partnerów zewnętrznych, określających praktyczne potrzeby w tym zakresie. Z takiej kooperacji korzystają wszystkie zainteresowane strony, a przede wszystkim sami studenci, którzy już na etapie studiów uczą się teorii i praktyki. Pomagają w tym studia dualne umożliwiające nabycie umiejętności praktycznych i realizację rozwiązań w środowisku pracy. By zdobywać i doskonalić umiejętności laboratoria są niezbędne - mówi Bogusław Łazarz, Prorektor Politechniki Śląskiej ds. Współpracy z Otoczeniem Społeczno-Gospodarczym:
Politechnika Śląska prowadzi obecnie 5 kierunków na studiach dualnych – transport kolejowy, mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa, mechatronika oraz logistyka – na których kształcenie jest realizowane we współpracy z przedsiębiorstwami i biznesem.