Dlaczego ważne jest byśmy pamiętali, że Chrystus został ukrzyżowany w czasie żydowskiej paschy? Pascha żydowska, czyli święto biblijne upamiętniające wyzwolenie przez Boga z niewoli starożytnego Egiptu, rozpoczyna się w tym roku 28 marca. Tego dnia katolicy rozpoczynają celebrację Wielkiego Tygodnia. W tym czasie przywołujemy żydowskie tradycje paschalne aby lepiej zrozumieć wydarzenie paschalne, jakim jest śmierć i zmartwychwstania Chrystusa.
Kim jest cierpiący sługa Jahwe? I dlaczego ważna jest osobista lektura tekstu oraz analiza odnosząca się do jego źródłowego kontekstu - wyjaśnia dr hab. siostra Joanna Nowińska.
Kim jest Chrystus sługa i co znaczy posłuszeństwo aż do śmierci - wyjaśnia dr hab. siostra Joanna Nowińska.
- Chrystus wypełnia żydowskie święto paschy. Bez Niego byłoby puste - wyjaśnia dr Maria Miduch.
Między wiarą a estetyką - o krzyżu w średniowieczu, renesansie i w sztuce współczesnej mówi ks dr Leszek Makówka.
Warto wrócić do fragmentów Biblii czytanych na niedzielnej Mszy Świętej. Warto spotkać ludzi, dla których Biblia jest życiową i naukową pasją! Warto przeżyć niedzielę w rytmie Bożego Słowa!
Rozmowy z dr hab. siostrą Joanną Nowińską, refleksje ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, spotkanie przy stole z dr Marią Miduch i opowieści o żydowskich i chrześcijańskich świętach, wreszcie podróże szlakiem architektury sakralnej i inspirujących dzieł sztuki, na które wyruszymy razem z ks. dr. Leszkiem Makówką - Dominika Szczawińska zapraszam w każdą niedzielę po godzinie 11.00.