- Na terenie GZM może zostać rozwiezionych ok. 4 tys. posiłków - zapowiedział Mikołaj Rykowski, koordynator akcji i prezes Fundacji "Wolne Miejsce".
To już drugi rok zdalnej formuły przedsięwzięcia, gromadzącego w poprzednich latach w dużych salach setki osób. Zgłoszenia chętnych są przyjmowane od poniedziałku, codziennie to ok. 300-400 osób.
Infolinię do 31 marca będą obsługiwali wolontariusze, którzy także - w miarę potrzeb - podejmują rozmowy z dzwoniącymi o ich codziennych problemach. - Po to jesteśmy, aby pomagać ludziom w samotności - podkreślił Mikołaj Rykowski, założyciel Fundacji "Wolne Miejsce". - W każdą środę o godz. 18, czyli dzisiaj i za tydzień, można dołączyć do naszej grupy wolontariuszy. W naszym sklepie socjalnym Spichlerz i na naszym profilu na Facebooku są spotkania. Prosimy, abyście państwo do nas dołączali - zaapelował.
Mikołaj Rykowski wskazał, że w tym roku pracę wolontariuszy ułatwi specjalna aplikacja, która po pobraniu i zalogowaniu poprowadzi dostarczających posiłki pomiędzy kolejnymi adresami. - Będzie można jechać po trasie, zaznaczając, pod którym adresem już się było - wyjaśnił.
Szef Wolnego Miejsca poinformował też, że w tym roku akcja odbędzie się w wielu miejscach w kraju: nie tylko w GZM, ale też w Kołobrzegu, Rumi, Olsztynie i innych mazurskich miastach, Warszawie, Łodzi, Ostrowie Wielkopolskim, Gostyniu, Lublinie, Bielsku-Białej i - po raz pierwszy - w Krakowie.