"Można powiedzieć, że nie jest naprawdę członkiem Ruchu, nie zrozumiał jego istoty ten, kto nie wprowadził w swoje życie praktyki Namiotu Spotkania” - pisał ojciec Franciszek. Razem z biskupem Adamem Wodarczykiem wyjaśniamy, czym jest Namiot Spotkania, dlaczego taka forma modlitwy była rewolucyjna i jak ważną rolę odgrywa w niej Słowo Boże.
W rozmowie także o tirach ze Szwecji pełnych jedzenia dla oazowiczów i protestantach drukujący dla katolików w Polsce Biblię Tysiąclecia. - Skoro ojciec Franciszek wierzy, że się uda, to się uda! - takie wspomnienia przywołuje bp Adam.
Trudno wyobrazić sobie Kościół katolicki w Polsce, gdyby 100 lat - temu 24 marca w Rybniku - nie urodził się Franciszek Blachnicki. Ponad półtora miliona oazowiczów, ludzi którzy spotkali się z Ruchem Światło-Zycie, czy Krucjatą Wyzwolenia Człowieka, zawdzięcza jego prekursorskim wizjom i odwadze doświadczenie żywej wiary, wspólnoty i odnowy życia.
Co dziś ma nam do zaoferowania Sługa Boży Franciszek Blachnicki? Jakie podpowiedzi usłyszelibyśmy z jego ust na temat nawrócenia, wiary, modlitwy, służby, ascezy, świadectwa i Kościoła? Jak dziś wzywałby nas do odnowy i nowego życia?
W każdą niedzielę Wielkiego Postu razem z postulatorem procesu beatyfikacyjnego ks. Franciszka Blachnickiego biskupem Adamem Wodarczykiem zapraszamy na "Wielki Post z Ojcem Franciszkiem".
Zapraszamy w niedziele o 15.20.