107,6 FM

Katowice. Wydział Teologiczny UŚ zaprasza na międzynarodowe webinarium o autentyczności Grobu Świętego w Jerozolimie

Autentyczność Grobu Świętego w Jerozolimie w świetle najnowszych odkryć - to temat międzynarodowego webinarium o. prof. Stanisława Narcyza Klimasa OFM ze Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie. Wydarzenie odbędzie się online w czwartek 25 lutego w godz. 10.00-13.00, a jego organizatorem jest Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. Udział jest darmowy.

Wydarzenie będzie tłumaczone symultanicznie na język angielski i włoski. Udział w wykładzie mistrzowskim za pośrednictwem platformy zoom jest możliwy po wcześniejszej rejestracji. Po wykładzie Ojca Profesora zostanie otwarta dyskusja.

- W gronie prelegentów będziemy gościli dr hab. Barbarę Strzałkowską z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, dr hab. Marcina Majewskiego z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie oraz o. dr Krzysztofa Feliksa Rachwalika OFM z Wyższego Seminarium Duchownego oo. franciszkanów w Katowicach-Panewnikach - mówi ks. dr Dawid Ledwoń z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, także jeden z uczestników dyskusji.

Katowice. Wydział Teologiczny UŚ zaprasza na międzynarodowe webinarium o autentyczności Grobu Świętego w Jerozolimie   Bazylika Grobu Świętego. Izrael FOTO:JOZEF WOLNY/GOSC NIEDZIELNY

Moderatorką wydarzenia będzie dr Mariola T. Kozubek z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

- Udział w spotkaniu możliwy jest za pomocą platformy zoom. Zapraszamy gorąco wszystkich zainteresowanych Ziemią Świętą, a zwłaszcza archeologią biblijną  - dodaje ks. dr Ledwoń:

Prof. Stanisław Narcyz Klimas to franciszkanin, od roku 1992 pracuje w Kustodii Ziemi Świętej. Jest absolwentem Papieskiego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie oraz Watykańskiego Instytutu Paleografii, Dyplomatyki i Archiwistyki, znawcą historii antycznej i historii chrześcijaństwa. Jest dyrektorem Archiwum Historycznego Kustodii Ziemi Świętej w Jerozolimie, które należy do najważniejszych archiwów Bliskiego Wschodu, a także wykładowcą w zamiejscowym Wydziale Nauk Biblijnych i Archeologii Papieskiego Uniwersytetu Antonianum w Rzymie – Studium Biblicum Franciscanum w Jerozolimie.

Link do rejestracji:

https://docs.google.com/forms/d/1LpAQIDdZOKIzY-opIj7rH1jSs96mEGAQqwMFyJYh6sc/viewform?fbclid=IwAR3JYmaqSKpEOnnGKfH_B34cX6V3KtG78i6bjtRiCEYTrZOEZoHad12HOkc&edit_requested=true

Szczegóły znajdują się na stronie Wydziału Teologicznego UŚ.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy