Platforma "Get Mercy!" to nowy projekt Fundacji "Misericors". Gromadzi społeczność, która modli się i pości w różnych intencjach oraz dzieli się dziełami miłosierdzia.
W związku z uruchomieniem platformy getmercy.org ruszył także "eucharystyczny maraton", podczas którego odprawiane są w różnych świątyniach Msze św. za internautów, dobroczyńców i w składanych w serwisie intencjach modlitewnych.
Projekt Get Mercy to nowa inicjatywa Fundacji "Misericors", której celem jest realizacja wezwania św. Jana Pawła II do "nowej wyobraźni miłosierdzia". "Dla nas miłosierdzie to aktywna forma współczucia wyrażana w działaniu, w czynieniu dobra" - tłumaczą pomysłodawcy.
Na platformie Get Mercy można dodawać swoje intencje, modlitwy oraz przypisywać je do sanktuariów w okolicy lub też potwierdzać modlitwę czy post w czyjejś intencji. Służy ona również do tego, by dzielić się pomysłami na dobre uczynki. "Znajdź inspirację i inspiruj innych do czynienia dobra. Aby ułatwić innym znalezienie Twoich wpisów, dodawaj odpowiednie hasztagi" - zachęcają twórcy Get Mercy.
W serwisie znajduje się sieć sanktuariów Bożego Miłosierdzia. Dotychczas umieszczono tu 42 świątynie związane z tym kultem. Można je zwiedzać online na wirtualnej mapie, a także modlić się w intencjach przypisanych do kościołów w najbliższej okolicy. W znalezieniu intencji modlitewnych czy dobrych uczynków realizowanych w tych świątyniach pomagają słowa kluczowe. Na Get Mercy można także poznawać słowo Boże, gdyż umieszczane są tam fragmenty Ewangelii. W serwisie znajdują się także cytaty z mistrzów życia duchowego.
Fundacja "Misericors" powstała w 2015 r., by przy wykorzystaniu najnowszych technologii docierać z przesłaniem miłości i miłosierdzia Boga. Na misericors.org publikowane jest m.in. nauczanie Kościoła o miłosierdziu. "Zachęcamy do wielbienia Miłosierdzia, zwłaszcza modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy też, na czym polegają uczynki miłosierne" - piszą o sobie założyciele dzieła. Jak podkreślają, misericors.org to "codzienna aplikacja miłosierdzia". Jej założycielami są przedsiębiorca Paweł Poleński i kapłan archidiecezji krakowskiej ks. Rafał Wilkołek.