Czy kolędnicy misyjni wyruszą na ulice naszych miast w czasie pandemii koronawirusa? O tym opowiadamy w magazynie misyjnym. Tegoroczny cel kolędniczej zbiórki przeznaczony jest na pomoc dzieciom z plemienia Masajów, którzy żyją na pograniczu Tanzanii i Kenii. W audycji też o powstającej publikacji dla dzieci, książce o życiu Helenki Kmieć.
Zofia Kędziora, redaktorka "Misyjnych Dróg" i portalu misyjne.pl mówi o sytuacji w Argentynie, gdzie toczy się bój o ochron życia poczętego.
Masajowie zamieszkują Kenię oraz północną TanzanięKażdego roku wiele dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego, nie zważając na pogodę i zmęczenie, podejmuje wysiłek kolędowania w swoich szkołach, parafiach i miejscowościach. Niosąc radość Ewangelii, mali kolędnicy stają się misjonarzami. Na czym polega akcja Kolędników Misyjnych i jaki jest cel tegorocznej akcji? - wyjaśnia ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieski Dzieł Misyjnych.
Masajowie porozumiewają się w języku MaaSiostra Monika Juszka, misjonarka klaretynka, sekretarz Papieskich Dzieł Misyjnych opowiada o realiach, w jakich żyją mali Masajowie. Nie jest to życie łatwe. Niektóre masajskie społeczności dopiero trzy lata temu usłyszały po raz pierwszy o Jezusie.
Dzieci masajskie pozbawione są opieki medycznej i edukacji"Podróż po Miłość, czyli niezwykłe życie Helenki Kmieć" - to tytuł książki, która powstaje w Fundacji im. Heleny Kmieć. To opowieść dla dzieci, opowieść o miłości, przyjaźni i zaufaniu - mówi Marta Trawińska z biura Fundacji.
Powstaje książka dla dzieci o misjonarce, Helence KmiećZ ewangelią docierają na krańce świata... Mowa o misjonarzach. To oni są bohaterami tej audycji. Biskupi, kapłani, zakonnicy i siostry zakonne, a także osoby świeckie i całe rodziny – opowiadają o swojej misji, codzienności, troskach i radościach, niejednokrotnie prosząc o modlitwę i wsparcie.