Śląskie. Górnictwo czeka na szczegóły umowy społecznej. "Prace idą zgodnie z planem"
Katowice. Zdjęcie ilustracyjne HENRYK PRZONDZIONO

Śląskie. Górnictwo czeka na szczegóły umowy społecznej. "Prace idą zgodnie z planem"

Brak komentarzy: 0

Agnieszka Skrzypczyk-Plaza / Radio eM

publikacja 01.12.2020 16:46

15 grudnia odbędą się kolejne rozmowy na temat umowy społecznej dla górnictwa. Podczas tych rozmów ministerstwo zamierza także przedstawić proponowany mechanizm udzielania górnictwu pomocy publicznej.

W połowie grudnia odbędą się kolejne rozmowy o umowie społecznej dla górnictwa. Mówił o tym w Katowicach wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń. Dzisiaj wiceminister uczestniczył w podsumowaniu prac zespołu roboczego, który oceniał możliwości wykorzystania w Polsce czystych technologii węglowych:

Wiceminister pytany o pracę innych zespołów roboczych, które od połowy października do 30 listopada pracowały w spółkach węglowych, zapewnił, że 'wszystko idzie zgodnie z planem':

Soboń nie chciał przesądzać, kiedy mogłoby dojść do podpisania umowy i przedłożenia jej Komisji Europejskiej. Wcześniej szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz oceniał, że realnym terminem zawarcia takiego porozumienia jest koniec stycznia przyszłego roku.

Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..

Radio eM

redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07

WERSJA DESKTOP
Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.