Czasem zdarza się tak, że misjonarza trzeba szybko ściągnąć do Polski. Tak było w przypadku ks. Waldemara Potrapeluka, który już prawie 30 lat pracuje w Zambii. Kapłan wymagał specjalistycznego leczenia, ale teraz ma się już dobrze. W magazynie misyjnym opowiada, jak żyje się miejscowości Nabwalya w dolinie rzeki Luangwa, która od zawsze była w porze deszczowej odcięta od reszty świata. Teraz powoli się to zmienia.
Jak mają się chrześcijanie w Mozambiku? Czy są bezpieczni? - o tym opowiada Zofia Kędziora z portalu misyjne.pl.
Akcja-ewakuacja - tak można nazwać operację ściągnięcia na leczenie do Polski śląskiego misjonarza z północnej Zambii. Pewnego dnia ks. Waldemar Potrapeluk stracił czucie w nogach, bo jego kręgosłup był w złym stanie. Teraz kapłan ma się już lepiej. W magazynie misyjnym opowiada swoją historię.
Parafianie martwili się o zdrowie swojego misjonarzaJak żyje się miejscowości Nabwalya w dolinie rzeki Luangwa? To zambijskie miasteczko od zawsze było w porze deszczowej odcięte od reszty świata. Teraz powoli się to zmienia - opowiada ks. Waldemar.
Ks. Waldemar ze swoimi współpracowanikami na misji w NabwalyaJak wygląda życie codzienne w północnej Zambii? Czy do Afryki dotarł koronawirus i czy zbiera tam swoje żniwo?
Wspólnota parafialna ks. Waldemara w ZambiiNa koniec propozycja na rozpoczynający się Adwent: zachęcamy do udziału w Misyjnym Wyzwaniu Adwentowym. Wydarzenie organizuje Fundacja Dzieci Etiopii "Barkot". O co chodzi w tej akcji? - opowiada nam Magdalena Soboka, prezes Fundacji.
Tu można dołączyć do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/208387424242008/
Misyjna propozycja na AdwentZ ewangelią docierają na krańce świata... Mowa o misjonarzach. To oni są bohaterami tej audycji. Biskupi, kapłani, zakonnicy i siostry zakonne, a także osoby świeckie i całe rodziny – opowiadają o swojej misji, codzienności, troskach i radościach, niejednokrotnie prosząc o modlitwę i wsparcie.