Ponad połowa personelu służby zdrowia we Włoszech potrzebuje wsparcia psychologicznego
PAP/EPA/CLAUDIO GIOVANNINI

Ponad połowa personelu służby zdrowia we Włoszech potrzebuje wsparcia psychologicznego

PAP

publikacja 27.11.2020 15:01

Ponad połowa personelu medycznego we Włoszech zaangażowanego w walkę z pandemią potrzebuje wsparcia psychologicznego z powodu takich objawów jak lęk i epizody depresyjne w wyniku stresu oraz presji - to rezultat badań prowadzonych na uniwersytecie w Chieti.

Jak ustalili na podstawie sondaży naukowcy z katedry psychologii na uczelni w Abruzji, 54 procent pracowników służby zdrowia przyznało, że zmaga się z problemami psychicznymi w konsekwencji swego zaangażowania na pierwszej linii leczenia zakażonych koronawirusem. Sondaże te zostały przeprowadzone w pierwszej fazie pandemii i lockdownu.

Spośród tych lekarzy oraz pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy uskarżają się na problemy, 58 procent stwierdziło, że ma objawy depresji. Podobny odsetek mówi też o stanach niepokoju i lękach oraz objawach stresu pourazowego.

Ponad jedna medyków uważa, że samopoczucie to ma negatywny wpływ na ich wydajność w pracy.

Prawie dwie trzecie (61 proc.) zatrudnionych w służbie zdrowia doświadczyło śmierci kogoś z rodziny, osoby znajomej z pracy lub pacjenta na Covid-19.

6 procent personelu medycznego zakaziło się koronawirusem.

Według najnowszego bilansu od początku pandemii we Włoszech zmarło 216 lekarzy i 49 pielęgniarzy oraz pielęgniarek.

Pierwsza strona Poprzednia strona Następna strona Ostatnia strona

Radio eM

redakcja@radioem.pl
tel. 32/ 608-80-40
sekretariat@radioem.pl
tel. 32/ 251 18 07

WERSJA DESKTOP
Copyright © Instytut Gość Media. Wszelkie prawa zastrzeżone.